Вие сте тук: Начало Научни форуми
ПДФ Печат Е-мейл

ПОКАНА

Уважаеми колеги,

Катедрата по славянско езикознание и Катедрата по славянски литератури към Софийския университет „Св. Климент Охридски” имат удоволствието да Ви поканят за участие в Дванадесетите международни славистични четения (9 – 10 май 2014 г.). Четенията са на тема:

european-languages

Движение и пространство

в славянските езици, литератури и

култури

Докладите могат да бъдат ориентирани към следните секции:

-         Пространства, идентичности, (е)миграции

-         Статика и динамика, отворени и затворени пространства

-         Картография на езиковото/литературното/културното пространство

-         Съзнанието за движение и пространство в устната и писмената словесност

-         Движението и пространството във връзка със славянските езици

Докладите са с времетраене до 20 минути. Работни езици на конференцията са всички славянски езици и английски език.
          Такса правоучастие – 50 лв. (25 €). Не включва пътни разходи и настаняване.

Очакваме да изпратите темите на докладите, придружени от кратка анотация (до 10 реда),  до 10 февруари 2014 г. на e-mail:  Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.

Заявка за участие

Потвърждение ще получите до 15 февруари 2014 г.

Дванадесетите славистични четения ще се проведат в залите на Софийския университет „Св. Климент Охридски”.

Катедра по                                                     Катедра по

славянско езикознание                                   славянски литератури