МАГИСТЪРСКА ПРОГРАМА “ПРЕВОДАЧ РЕДАКТОР”
зимен семестър 2014/2015 г.
КУРС |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
ДЕН И ЧАС |
АУДИТОРИЯ |
Преводът като опосредстван художествен език |
Проф. дфн Боян Биолчев |
вторник 10-12 |
244 |
Редактиране на превод |
Татяна Джокова |
сряда 18-20 ч. І гр. или петък 10-12 ч. ІІ гр. |
247А |
Литература на ХХ век (контекстуални прочити) |
Проф. дфн Клео Протохристова |
сряда 9.30 -12 ч. през седмица От 15.Х. |
247А |
|
|
||
Текст, правопис, пунктуация |
Доц. д-р Гергана Дачева |
Ще започнат по-късно, допълнително ще бъдат обявени |
|
Литературознанието в началото на ХХІ век |
Проф. д-р Амелия Личева
|
понеделник 16-18 ч. |
148 |
Създаване на типове текст |
Проф. дпн Адриана Дамянова |
сряда 16-18 ч. |
247А |
Теоретични проблеми на превода |
Доц. д-р Ирена Кръстева |
петък 12-14 ч.
|
247А |
Идеята за Обединена Европа – езикови политики |
Проф. д-р Димитър Веселинов
|
вторник 12-14 ч. |
247 |
Писане на есе и рецензия |
Силвия Чолева |
понеделник 18-20 |
148 |
Динамика на СБКЕ |
Проф. д-р Йовка Тишева |
вторник 16-18
|
148 |
|
|
|
|
английски език Иглика Василева |
четвъртък 14-18 ч. |
247А | |
английски език прев. от бълг. на англ. Анджела Родел |
сряда 9.30-12 през седмица |
247А | |
Практика на художествения превод |
немски език Мирела Иванова
|
вторник 18-20 |
137 |
френски език Андрей Манолов |
вторник 18-20 |
148 | |
френски език Тодорка Минева |
петък 18-20 |
247А | |
руски език Милена Лилова |
вторник 8.30-10 |
247А | |
Специфика на деловия превод
|
английски език Радостин Желев
немски език Драга Стоянова
френски език Андрей Манолов
руски език Проф. Тотка Стоева
|
вторник 18.30-20
четвъртък 16-18
вторник 18-20
понеделник 14-16
|
247А
138
148
126А
|
японски език – Дарин Тенев – вторник – 14-16 – 155 каб.
испански език –
худ. превод – Т. Цанкова - петък - 14-16 – 152
делови пр. – Н. Кръстев – първа среща в сряда в 16 ч. – ще дойде преди лекцията при проф. Дамянова в 247А
шведски език – Анюта Качева – от 20.Х.
ИТАЛИАНСКИ ПРОФИЛ
1) Художествен превод – гл. ас. д-р Дария Карапеткова, четвъртък, 18-20 ч. – 179 к.
2) Специализиран превод – Илияна Михайлова, вторник, 16-18 ч. – Филологическа библиотека
3) Превод и стилистична адаптация – Алесандра Бертучели, вторник, 14-16 ч. – Филологическа библиотека
4) Редактиране на превод - Татяна Джокова, сряда, 18-20 ч. (І гр.) или петък 10-14 ч. (ІІ гр.), каб. 247А
5) Литературознанието в началото на ХХІ век - проф. д-р Амелия Личева, понеделник, 16-18 ч., каб. 148
6) Създаване на типове текст - проф. дпн Адриана Дамянова, сряда, 16-18 ч., 247А
7) Теоретични проблеми на превода - доц. д-р Ирена Кръстева, петък, 12-14 ч., 247А
8) Визуална специфика на италианските печатни издания – Людмил Веселинов, понеделник, 11-13 ч., каб. 138
9) Писане на есеи рецензия- Силвия Чолева, понеделник, 18-20 ч., 148
10) Динамика на СБКЕ - доц. д-р Йовка Тишева, вторник, 16-18 ч., каб. 148
11) Литература на ХХ век (контекстуални прочити) - проф. дфн Клео Протохристова, сряда, 9.30 -12 ч., през седмица (от 15.Х.) , каб. 247А
ИЗБИРАЕМИ КУРСОВЕ
1. Практическо книгоиздаване/професия издател –
Светлозар Желев – четвъртък, 18-20, 148 каб.
2. PR и реклама –
Катя Атанасова – четвъртък, 12-14, 155 каб.
3. Текст и визия –
Людмил Веселинов – понеделник, 11-13 ч., 138 каб.
4. Превод на поезия –
Милена Лилова – понеделник, 9-11, 138 каб.
5. Превод и редактиране на хуманитаристика –
проф. дфн Николай Аретов – сряда, 14-16, 155 каб.
6. Филмов превод -
Надежда Иванова - петък, 8-10, 247А
7. Редактиране и творческо писане
Георги Господинов – четвъртък, 10-12, 247А
8. Английски език за напреднали
Мая Ненчева – петък, 16-18, 247А
КООРДИНАТОР Лора Султанова
0888 975 891
lora_sultanova@abv.bg
кабинет 138