НАЦИОНАЛНА НАГРАДА ЗА СТУДЕНТСКО ТВОРЧЕСТВО

„ПЕТЪР УВАЛИЕВ“

uvaliev

СУ „Св. Климент Охридски” и Фондация „Увалиеви” обявяват Национален студентски конкурс за проучване на творчеството и дейността на Петър Увалиев.

Наградата представлява грамота и парична сума в размер на 500 лв. Тя е индивидуална и не се поделя между съавтори.

Целта на наградата е да насърчи младежкото участие в проучването на делото на изтъкнатия български емигрант интелектуалец Петър Увалиев – Пиер Рув.

Условия

В конкурса могат да участват студенти (студентското положение се удостоверява с уверение от съответното висше училище) от всички висши училища в България. Участниците свободно избират кое поле/полета от творчеството на Петър Увалиев да проучват: журналистика, филмово продуцентство, кино- или театрална режисура, наука и преподаване, писателство, превод, критика и пр. Те могат самостоятелно да изследват биографични обстоятелства, да анализират негови трудове и беседи, да интервюират личности, имали досег до него, да издирват и проучват критически коментари на творчеството му, отзиви в медиите, спомени на съвременници и др. свидетелства за живота и творческата му дейност.

Всеки участник може да представи само една разработка – завършен писмен текст до 10 000 знака, в избрана от него форма, която да не възпрепятства изложението на така описаното съдържание. Работите се изпращат на електронен адрес This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., не по-късно от 10 ноември 2016 г.

Резултати

Постъпилите работи ще бъдат оценени от петчленно жури. Наградата „Петър Увалиев” ще бъде връчена на тържествена церемония в СУ „Св. Климент Охридски” на 25 ноември 2016 г. Наградената разработка ще бъде публикувана.