СКРЪБНА ВЕСТ

На 25 май 2012 година почина изтъкнатият специалист по проблемите на обучението по руски език проф. дпн Емилия Николова Гочева, дългогодишен преподавател във Факултета по славянски филологии. Приносите й в областта на обучението по лексика и на учебната лексикография, научните й изследвания и разработки, свързани с теорията и практиката на учебника по чужд език, са ценени високо в България и в Русия. Основните й трудове са: Лексический минимум по русскому языку для болгарской школы (активный словарь), Чуждоезиково обучение (теория и практика на учебника)” и др. Под нейно ръководство са създадени серия учебници по руски език за българското училище (3.-12. клас). Проф. Е.Гочева е била член на редколегиите на сп. "Руски и западни езици" и "Руски език и литература".

Поклон пред светлата й памет!