Стартиращи СИД-ове за летния семестър на 2022-2023 г. – редовно обучение

Българска филология

1. Проф. дфн Искра Христова-Шомова, доц. д-р Константин Рангочев, Култове и култови места в България (понеделник, 18 ч. 150 ауд., първа среща - 27.02.)
  2. Проф.д-р Андрей Бояджиев, Глаголицата до XIII век (сряда, 18-20 ч., 160 ауд.)
  3. Доц. д-р Огнян Ковачев, Какво искате да знаете за филмовите адаптации на Хичкок и не се страхувате да питате Огнян? (сряда, 18-20 ч., 160 ауд.)
  4. Доц. д-р Надежда Сталянова, Комуникация и манипулация (организационна среща на 27.02. от 10.00 в каб. 139А)
  5. Доц. д-р Владислав Миланов, История на българското езикознание
  6. Доц. д-р Анни Илков, Марианна Георгиева (докторант), Фикция и сънища
  7. Доц. д-р Камелия Спасова, доц. д-р Богдана Паскалева, Поетика и еротика. Античността и нейното наследство
  8. Доц. д-р Дарин Тенев, Понятието „фантазъм“ и литературата (сряда, 18-20 ч., 147 ауд., първа среща - 1 март)
  9. Гл.ас.д-р Константина Пунева, Метафизика на смъртта. Руската краевековна проза от края на XIX век и началото на XX век (БФ, РФ) - първа среща - 23.02. /четвъртък/, 14 ч., 130 каб.

Семинар по българска литература

1. Доц. д-р Николай Вуков, Антропология на социализма и постсоциализма (курс в семинара по българска литература) - студентите да се свържат с преподаватела на This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

2. Гл. ас. д-р Надежда Стоянова, Модернизмът – мода и всекидневие (курс в семинара по българска литература) - понеделник, 18 ч., 160 ауд.

3. Доц. д-р Бойко Пенчев, Новият български канон (курс в семинара по българска литература)

Избираеми дисциплини с методическа насоченост

1. Проф. д-р Владимир Атанасов, Техники на писането ( вторник, 15.00 ч., ауд. 247А)
  2. проф. дпн Адриана Дамянова, Диалогични прочити и критическо четене в училище (първа среща във вторник, 21.02.2023, 8.30 ч., ауд. 247А)
  3. Доц. д-р Деспина Василева, Практики на гражданското образование в обучението по български език (понеделник, 9 ч., ауд. 247А)
  4. Доц. д-р Деспина Василева, Особености на четенето в интердисциплинарна перспектива (когнитивни и метакогнитивни умения за четене в обучението по български) - първа среща в понеделник, 13 ч., ауд. 247А

Руска филология

Доц. д-р Илка Бирова, Играта като метод в обучението по руски език (първа среща - 21.02. /вторник/, 14 ч., 124 ауд.)

Гл. ас. д-р Елена Меснянкина, Езикът и стилът на интернет (първа среща - 24.02 /петък/, 12 ч., 124 ауд.)

Избираема дисциплина с методическа насоченост

Гл.ас. д-р Аглая Маврова, Руско-български морфологични паралели

Молим колегите, които са записали СИД-ове, които няма да стартират, да се пренасочат с подаване на молба в Отдел „Студенти“ от 14.02. до 21.02.23 г.

Уведомяваме студентите, че на сайта ще бъде качена допълнително информация за датите за първи срещи на стартиращите СИД-ове.

Разписание на часовете за летния семестър на уч. 2022/2023 г. - редовно обучение