Специалности
Бакалавърски програми
Учебна година: 2023/2024
Семестър: летен
Катедра: „Теория на литературата“
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Курс |
Дисциплина |
Преподавател |
11.06.2024 |
9:00 |
155 к. |
Славянска филология |
1 |
Теория на литературата, 2 част |
Проф. дфн Амелия Личева |
17.06.2024 |
9:30 ч. |
152 к. |
Българска филология- задочно обучение |
1 |
Антична и средновековна литература |
Доц. д-р Богдана Паскалева |
19.06.2024 |
9:00ч. |
155 к. |
Немска филология |
1 |
Увод в литературната теория |
Проф. дфн Амелия Личева |
20.06.2024 |
9:00ч. |
155 к. |
Новогръцка, класическа, унгарска филология |
1 |
Увод в литературната теория |
Проф. дфн Амелия Личева |
21.06.2024 |
9:00ч. |
155 к. |
Скандинавистика |
1 |
Увод в литературната теория |
Проф. дфн Амелия Личева |
24.06.2024 |
9:00 ч. |
152 к. |
Славянска филология |
1 |
Антична и западноевропейска литература - първа част |
Проф. д-р Калин Михайлов |
24.06.2024 |
9:30 ч. |
155 к. |
Българска филология |
1 |
Антична и средновековна литература |
Доц. д-р Огнян Ковачев Ас. Лилия Трифонава |
25.06.2024 |
9:00ч. |
157 к. |
Испанска и португалска филология |
1 |
Увод в литературната теория |
Проф. дфн Амелия Личева |
25.06.2024 |
9:30 ч. |
155 к. |
Българска филология |
1 |
Антична и средновековна литература |
Доц. д-р Огнян Ковачев Ас. Лилия Трифонава |
26.06.2024 |
9:30 ч. |
155 к. |
Българска филология |
1 |
Антична и средновековна литература |
Доц. д-р Огнян Ковачев Ас. Лилия Трифонава |
28.06.2024 |
9:00 |
155 к. |
Френска, италианска и румънска филология |
1 |
Увод в литературната теория |
Проф. дфн Амелия Личева |
30.06.2024 |
09:00ч. |
155 к. |
Българска филология- 1 група |
1 |
Увод в литературната теория |
Доц. д-р Ирен Александрова |
01.07.2024 |
09:00ч. |
155 к. |
Българска филология- 2 група |
1 |
Увод в литературната теория |
Доц. д-р Ирен Александрова |
02.07.2024 |
09:00ч. |
155 к. |
Българска филология- 3 група |
1 |
Увод в литературната теория |
Доц. д-р Ирен Александрова |
03.07.2024 |
09:00ч. |
155 к. |
Българска филология- 4 група |
1 |
Увод в литературната теория |
Доц. д-р Ирен Александрова |
04.07.2024 |
09:00ч. |
155 к. |
Българска филология- 5 група |
1 |
Увод в литературната теория |
Доц. д-р Ирен Александрова |
05.07.2024 |
09:00ч. |
155 к. |
Българска филология- 6 група |
1 |
Увод в литературната теория |
Доц. д-р Ирен Александрова |
- Category: Специалности
Учебна година: 2023/2024
Семестър: летен
Катедра: „Общо, индоевропейско и балканско езикознание“
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Курс |
Дисциплина |
Преподавател |
3.06.2024 г. |
12:00 ч. |
134 ауд. |
Балканистика |
3 |
Съвременен български език - I част |
Доц. д-р Марина Джонова |
4.06.2024 г. |
8:30 ч. |
134 ауд. |
Балканистика |
1 |
Съвременни лингвистични теории |
Доц. д-р Екатерлина Търпоманова |
4.06.2024 г. |
14:30 ч. |
II фонетичен кабинет |
Балканистика |
3 |
Албански език |
Хон. преподавател Анна Капитанова |
5.06.2024 г. |
14:30 ч. |
151 |
Балканистика |
2 |
Албански език |
Хон. преподавател Анна Капитанова |
06.06.2024 г. |
14:00ч. |
134 |
Балканистика |
1 |
Социолингвистика |
Доц. д-р Мая Александрова |
7.06.2024 г. |
10:00 Ч. |
134 ауд. |
Балканистика |
3 |
Румънски език -6 част |
Ас. Борислав Петров |
10.06.2024 г. |
10:00 ч. |
151 |
Балканистика |
2 |
Румънски език -4 част |
Гл. ас. д-р Лора Ненковска |
10.06.2024 г. |
11:00 ч. |
134 ауд. |
Балканистика |
4 |
Балканско езикознание |
Доц. д-р Мая Александрова |
10.06.2024 г. |
10:00 ч. |
151А |
Балканистика |
5 |
Гръцки език-СИД |
Доц. д-р Фотини Христакуди |
10.06.2024 г. |
14:00 ч. |
151 |
Балканистика и РФ |
2 и 3 |
Румънска литература - 1 част |
Гл. ас. д-р Лора Ненковска |
11.06.2024 г. |
10:00 ч. |
151 |
Балканистика |
1 |
Румънски език – 2 част |
Гл. ас. д-р Лора Ненковска |
11.06.2024 г. |
10:00ч. |
151А |
Балканистика |
4 |
Гръцки език |
Доц. д-р Фотини Христакуди |
12.06.2024 г. |
10-13:30 ч. |
134 ауд. |
Балканистика |
1 |
Старогръцки език |
Доц д-р Цветан Василев Гл. ас. д-р Марта Ивайлова |
12.06.2024 г. |
10:00ч. 14:00ч. |
151 ауд. |
Балканистика |
2 и 3 |
Новогръцки език |
Надежда Генова |
13.06.2024 г. |
10:00 ч. |
151А |
Балканистика |
4 |
СИД |
Гл. ас. д-р Лора Ненковска |
13.06.2024 г. |
10:00 ч. -12:00ч. /писмен изпит/ |
134 ауд. |
Балканистика |
1 |
Старобългарска литература |
Доц. д-р Диана Атанасова |
14.06.2024 г. |
14:00 ч. |
134 ауд. |
Балканистика |
4 |
Палеобалкански езици |
Доц. д-р Албена Мирчева-Жечкова |
17.06.2024 г. |
10:00 ч. |
134 ауд. |
Българска филология-1 и 2 гр. |
1 |
Общо езикознание |
Доц . д-р Екатерина Търпоманова |
18.06.2024г. |
10:00 ч. |
134 ауд. |
Българска филология- 3 и 4 гр. |
1 |
Общо езикознание |
Доц. д-р Екатерина Търпоманова |
19.06.2024г. |
10:00 ч. |
134 ауд. |
Българска филология- 5 и 6 гр. |
1 |
Общо езикознание |
Доц. д-р Екатерина Търпоманова |
20.06.2024 г. |
10:00 ч. |
134 ауд. |
Балканистика |
4 |
Гръцка литература |
Доц. д-р Фотини Христакуди |
20 .06. 2024 г. |
10:30 ч. |
151 ауд. |
Балканистика |
1 |
История на Византия |
Проф. д-р Румен Бояджиев |
21.06.2024 г. |
10:00 ч. |
138 к. |
Балканистика |
2 |
Нова българска литература |
гл. ас. д-р Кристина Йорданова |
24.06.2024 г. |
9:30 ч. |
176Б |
Балканистика |
3 |
Религии и култове на Балканите |
Проф. д-р Маргарет Димитрова |
25.06.2024 г. |
10:00 ч.- Презентация на курсови работи |
134 ауд. |
Балканистика |
2 |
Ареална лингвистика |
Доц. д-р Дарина Младенова |
25.06.2024 г. |
12:30 ч.-устен изпит |
151А каб. |
Балканистика |
2 |
Ареална лингвистика |
Доц. д-р Дарина Младенова |
26.06.2024 г. |
10:00 ч.- устен изпит |
151А каб. |
СФ |
1 |
Общо езикознание -2 част |
Доц. д-р Дарина Младенова |
27.06.2024 |
13:00 ч. |
151 ауд. |
Балканистика |
3 |
Южнославянски литератури |
Доц. д-р Ина Христова |
27.06.2024 |
10:00 ч. |
134 ауд. |
Балканистика |
4 |
Сравнително балканско литературознание – първа част |
Проф. дфн Румяна Станчева |
28.06.2024 г. |
10:00 ч.-презентация на курсови работи |
Zoom |
СФ |
1 |
Общо езикознание -2 част |
Доц. д-р Дарина Младенова |
30.06.2024 г. |
14:00 ч. |
138 к. |
Балканистика |
2 |
Антропология на балканските народи. Балкански фолклор- втора част |
Гл. ас. д-р Мария Илчевска |
04.07.2024 г. |
16:00 ч. |
131 к. |
Балканистика |
4 |
Албански език |
Доц. д-р Русана Бейлери |
- Category: Специалности
Лятна изпитна сесия 2023/2024 уч. г.
Катедра “Кирилометодиевистика”
1. Старобългарски език. Първа част (Славянска филология, 1 курс), проф. д-р Искра Христова-Шомова, гл. ас. д-р Камелия Христова-Йорданова
- на 11.06. от 10 ч. в 150 ауд.
2. Старобългарска литература, (Балканистика, 1 курс), доц. д-р Диана Атанасова,
писмен изпит - 13.06.2024, от 10.00 ч. до 12.00 ч., 134 ауд.
- Category: Специалности
Учебна година: 2023 - 2024
Семестър: летен
КАТЕДРА ПО МЕТОДИКА
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподава- тел |
27.05. 2024 |
11 ч. |
247А |
Славянска филология |
Методика на обучението по литература |
Проф. д-р Владимир Атанасов |
11.06. 2024 |
11 ч. |
247А |
Славянска филология, Българска филология РО |
СИД |
Проф. д-р Владимир Атанасов |
14.06. 2024 |
10 ч. |
148 |
Българска филология, 3 к., РО |
Методика на обучението по литература |
Проф. дпн Адриана Дамянова |
10.06. 2024 |
10 ч. |
247А |
Българска филология Славянска филология |
СИД СИД, МОБЕ |
Доц. д-р Деспина Василева |
до 30. 06.2024.
до 27.06.2024
до 01.06.2024 |
учебният проект да се изпрати в Мудъл
учебният проект да се изпрати в Мудъл
учебният проект да се изпрати в Мудъл |
учебният проект да се изпрати в Мудъл до 30. 06.2024
учебният проект да се изпрати в Мудъл до 27.06.2024.
учебният проект да се изпрати в Мудъл до 01.06.2024 |
Руска филология, 4 к.
Българска филология, 4 к., РО,
Славянска филология, 5 к. |
Приобщаващо образование
Приобщаващо образование
Приобщаващо образование
|
Гл. ас. д-р Аглая Маврова
Гл. ас. д-р Аглая Маврова
Гл. ас. д-р Аглая Маврова |
до 15.06. 2024 |
Изпитните презентации да се изпратят по имейл |
изпитните презентации да се изпратят до 15.06. 2024 г. на e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. |
Руска филология, 4 к. |
ИКТОРДС |
Гл. ас. д-р Аглая Маврова |
25.06.2024 |
10 ч. |
247 А |
Руска филология, 3 к. |
Методика на обучението по руски език 2 част |
Гл. ас. д-р Аглая Маврова |
- Category: Специалности
Катедра “Българска литература”:
Лятна изпитна сесия - 2023/2024 уч. г.
- "Българска литература между Първата и Втората световна война" (Българска филология, ЗО, 4 курс) гл. ас. д-р Кристина Йорданова
- устен изпит - 22.06. от 10.00 часа в 138 кабинет.
- “Нова българска литература” (Балканистика, 2 курс), гл. ас. д-р Кристина Йорданова
- устен изпит - 21.06.2024 от 10 часа в 138 к.
- “Междувоенна литература”, (Славянски филологии, 4 курс),
- тест за допускане до изпит - гл.ас. д-р Мария Русева 17.06 9 ч. 137 аудитория
- устен изпит - доц. д-р Ноеми Стоичкова, гл.ас. д-р Мария Русева 18.06 9,30 часа в 141 кабинет
- “Българска литература”, (Руска филология, 1 курс), доц. д-р Ноеми Стоичкова
- тест за допускане до изпит - 21.06. от 10 часа в 124 аудитория
- устен изпит - 28.06. 9,30 часа в 141 кабинет
- “Междувоенна литература”, (Българска филология, 3 курс)
- устен изпит проф. Валери Стефанов, доц. Н. Стоичкова и гл.ас. М. Русева 2.07. от 9,00 часа в 145 кабинет
- устен изпит проф. Валери Стефанов, доц. Н. Стоянова, гл.ас. Кр. Йорданова 3.07. от 9,00 часа в 145 кабинет
- СИД "Градът и литературата", гл. ас. д-р Биляна Борисова, БФ и СФ, редовно обучение – 3 юли, 10 ч., 138 каб.
СИД "Градът и литературата", гл. ас. д-р Биляна Борисова, за БФ, задочно обучение – 22 юни, 10.30 ч., 138 каб.
- “Литература на Българското възраждане”, (Славянска филология, 2 курс), доц. д-р Надежда Александрова
- писмен изпит - 19.06, 9.30-12.30, 159 ауд.
- устен изпит - 21.06 от 9.30, 146 ауд.
- Фолклор на славянските народи (Славянска филология, 1 курс), проф. дфн Николай Папучиев, гл. ас. д-р Мария Маринова-Панова - 10.06., 9.00 ч., каб. 146.
- Български фолклор (Българска филология, 1 курс), проф. дфн Николай Папучиев, гл. ас. д-р Мария Маринова-Панова - 11.06. и 12.06., 9.00 ч., каб. 146.
- Category: Специалности