Богата, с мастилата на текста. На л. 2v, 3v, л. 3r, 5r, 6r, 7r, 8r, 11r, 21r – заставки-разделители и концовки, съставени от прости геометрични мотиви или от композиции с растителни мотиви. На л. 2r–8v – малки инициали с лека растителна украса. На л. 16v–21r ‒ едри двойноконтурни инициали, запълнени с разнообразна геометрична орнаментика и щрихи с черно мастило; част от тях ‒ съпроводени от богати растителни и други мотиви. На л. 20v ‒ врязано в текста изображение на луна и слънце в сияние, оформено по подобие на печатен инициал в рамка. Част от заглавните букви са оформени по подобие на големите инициали.
Картон, обвит с червен плат, кожени гръб и ъгли. Форзаци от мраморна хартия. Орнаментика със сляп отпечатък. Върху двете корици ‒ идентични композиции от тесен бордюр с растителен орнамент и щампован в средата на полето кръст с увито около него стъбло. Четирите ъглови щемпела са с растителен мотив.
А.
Правопис: Църковнославянски
Б.
Правопис: Църковнославянски
- (21r) . Текстът е в червенослов, а името на́ йеродякон Йоасаф е добавено по-късно с молив: Напи́са сѧ тъ́зи кни́жка въ лѣ̀то 1915 фев. 22 на Крьстопоклóнната Недѣ̀лѧ. ѿ трꙋдолюб. І. Д. Іѡаса́фⸯ Зѡгра́ф.
Дигитално копие в Зографската електронна научноизследователска библиотека. Софийски университет, Библиотека „Филологии“.