На л. 1r – лентовидна заставка с геометризиран плетеничен орнамент. На л. 3r, 5v, 6v, 8v, 11r, 14v, 15r, 17, 18r, 18v, 19v, 21v, 23v, 26r – еднакво оформени заставки разделители с шнуровиден мотив; всички са рисувани с черно и оранжево мастило. На л. 28v – малък инициал в рамка, рисуван с виненочервено мастило.
Твърд картон, облечен с кафява кожа. Украса със сляп отпечатък. Върху лявата корица ‒ бордюр от растителен орнамент и кръст в средата на полето; върху дясната корица – бордюр от розети, в средата ‒ щемпел с Богородица Одигитрия в цял ръст.
Правопис: Църковнославянски
- (29v-31r) . По-късно са изписани от няколко ръце с мастило и молив началото на Пасхално песнопение (Ангелъ вопиѧше) и Богородичният догматик на глас първи Всемирнꙋю славꙋ), който е повторен и с молив; на л. 31r е началото на тропар за св. Козма Зографски, задраскан.
- (I–V, в долните полета, само recto) . По дума на листовете: Тия са подобни на отца Панарета зографскй (!)
По белите полета има разни бележки, най-вече имена и проби на перото.
- (І) . Книга Адама Пантића Зограф; поклон од Панарета.
- (ІІr‒ІІv) . С молив написани имена: Петъро Алексеечъ К[-нуи--]; Демитри Демитровъ и сметки, свързани с броя на светилници и прозорци.
- (ІІІr) . С черно мастило: Господинъ Костадинъ Димитровъ Докторъ отъ Солонъ 30 септемвриа и др.
- (ІVv) . Ръкописно и с виолетово мастило: Светится [н---тъ] Половец мене […] нет; по-долу: цифрите 1918 [година?]; с църковнославянски началото на тропара „Спаси, Господи“ и др.
Дигитално копие в Зографската електронна научноизследователска библиотека. Софийски университет, Библиотека „Филологии“.