Резултати от конкурса по програма „Млади учени и постдокторанти“ на МОН за 2022 г.

Резултати от проведения във ФСФ конкурс за участници в Националната програма „Млади учени и постдокторанти“ за 2022 г.

Модул „Млади учени“

Кандидат Тема на проектното предложение Финална оценка
1 вх. № 07 Хоризонти на майчинството в най-новата българска белетристика, писана от жени (1990 – 2020)

46,5
2 вх. № 11
Куиър тенденции в избрани романи от славянските литератури през новото хилядолетие 41,5
3 вх. № 03
Хърватската литературна критика през 70-те и 80-те г. на ХХ век. 39,5

Модул „Постдокторанти“

Кандидат Тема на проектното предложение Финална оценка
1 вх. № 09
Разпространение на творчеството на двама украински книжовници (Йоаникий Гаятовски и молитвите към Богородица на Димитрий Ростовски) 57,5

2 вх. № 04
Съветският съюз: между идеологическия и критичния поглед 56,5
3 вх. № 05
Българският език: аспекти на общуване по време на криза 55
4 вх. № 06
Рецепцията на поемата “Дон Жуан” на Байрон в учебниците по литература 52,5
5 вх. № 08
Норма и нормалност в няколко белетристични текста от Борис Христов, Бохумил Храбал и Егон Бонди 52,5

Договорите с класираните кандидати трябва да бъдат сключени в срок до 8 октомври 2022 г.

Заелите 4-о и 5-о място участници в модула „Постдокторанти“ са допълнително класирани поради наличието на неизразходвани средства в модула „Млади учени“. В договорите на допълнително класираните участници ще има редукция на възнагражденията, допълнителните разходи и изискваните резултати.