Учебна година: 2022/2023
Катедра по славянско езикознание
Сесия: зимна
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
30.01.2023 |
10.00 ч |
154к. |
СФ / Славянска филология/ чешки, словашк и и полски профили |
I |
Увод в славянската филология |
Проф.дфн Найда Иванова |
6.02.2023 |
10.00 ч. |
154к. |
СФ / Славянска филология /сръбски и хърватски и украински профил/ |
I |
Увод в славянската филология |
Проф.дфн Найда Иванова |
6.02.2023 |
9.00 |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
I |
Практически чешки език – първа част |
доц.д-р Стилиян Стойчев |
3.02.2023 |
10.00 ч. |
149к. |
Славянска филология /полски профил/ |
I |
Практически полски език – първа част |
Гл.ас.д-р Витка Делева и гл. ас. д-р Жана Станчева |
31.01.2023 |
10.00 ч. |
109 |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
I |
Практически сръбски и хърватски език – първа част |
Доц. д-р Димка Савова |
25.01.2023 |
9.00 |
Бл.1 437 |
Славянска филология словашки профил |
I |
Практически словашки език – първа част |
Ас.Евгения Митева, лектор Владимира Гечова |
17.02.2022 |
9.00 ч. |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
II |
Съвременен славянски език – фонетика и фонология -/чешки/ |
Доц. д-р Стилиян Стойчев |
4.02.2023 |
10.00 ч. |
149к. |
Славянска филология / полски профил/ |
II |
Съвременен славянски език – фонетика и фонология - |
Гл.ас. д-р Витка Делева |
16.02.2023 |
10.00 ч. |
109к. |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
II |
Съвременен славянски език – фонетика и фонология -/сръбски и хърватски/ |
Гл.ас.д-р Росица Стефчева |
15.02.2023 |
11.00 |
1бл. 439 |
Славянска филология словашки профил |
II |
Съвременен славянски език – фонетика и фонология -/словашки / |
Доц. д-р Величко Панайотов |
10.02.2023 |
10.30 |
430 |
Славянска филология Украински профил |
II |
Съвременен славянски език – фонетика и фонология -/украински/ |
Гл.ас.д-р Павлина Мартинова |
12.02.2023 |
9.00 -12.00 –писмен 13.00 – 15.00 устен |
160 Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
II |
Практически чешки език – трета част |
Доц.д-р Стилиян Стойчев |
23.01.2023 |
10.30 |
149к. |
Славянска филология /полски профил/ |
II |
Практически полски език – трета част |
Гл.ас. д-р Жана Станчева, ас. Васил Гешев |
13.02.2023 |
10.00 ч. |
109к. |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил |
II |
Практически сръбски и хърватски език – трета част |
Гл. ас. д-р Росица Стефчева |
15.02.2023 |
8.30 |
1бл. 437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
II |
Практически словашки език – трета част |
Гл.ас.д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
31.01.2023 |
11.00 |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
III
|
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология -/чешки/ |
Доц.д-р Цветанка Аврамова |
25.01.2023 |
10.30 ч. |
149 |
Славянска филология /полски профил/ |
III |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология /полски/ |
Гл. ас. д-р Жана Станчева |
27.01.2023 |
12.00 ч. |
109к/ 153к |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
III |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология / сръбски и хърватски/ |
Доц. д-р Димка Савова |
30.01.2023 |
8.30 |
1бл. 437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
III |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология / словашки/ |
Гл.ас.д-р Диана Иванова |
30.01.2023 |
10.00 |
430 |
Славянска филология украински профил |
III |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология / украински/ |
Гл.ас.д-р Павлина Мартинова |
26.01.2023 – писмен 27.01. -устен |
10.00
11.00 |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
III |
Практически чешки език – пета част |
Гл.ас. д-р Емилия Македонска, лектор Зденек Андърле |
23.01.2023 |
8.30 |
Бл.1 437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
III |
Практически словашки език пета част |
Гл. ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
25.01.2023 |
10.00 ч. |
Блок 1 428к. |
Славянска филология /украински профил/ |
III |
Практически украински език пета част |
гл.ас. д-р Райна Камберова |
13.02.2023 |
10.00 ч. |
154 |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
IV |
Историческа граматика на чешкия език |
Проф.дфн Маргарта Младенова |
24.01.2023 |
10.00 ч. |
149к. |
Славянска филология /полски профил/ |
IV |
Историческа граматика на полския език |
Гл. ас. д-р Витка Делева |
28.01.2023 |
12.00 |
109 |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
IV |
Историческа граматика на сръбския и хърватския език |
Гл.ас. д-р Мартин Стефанов |
20.01.2023 |
14.00 ч. |
библиотека |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
IV |
Втори славянски език –словенски за сръбски и хърватски |
Лектор Ева Шпрагер |
23.01.2023 |
14.00 |
149а |
Славянска филология /полски профил |
IV |
Втори славянски език – украински за полонисти |
Хон. ас. д-р Лилия Желева |
23.01.2023 |
9.00 |
437 |
Славянска филология /словашски профил/ |
IV |
Практически словашки език – седма част |
Ас.Евгения Митева |
23.01.2023 |
11.00 ч. |
150к. |
Славянска филология |
V |
Теория на превода |
Доц. д-р Радост Железарова |
15.02.2023 |
11.00 ч. |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
V |
Практика на превода на чешки език |
Доц. д-р Радост Железарова |
24.01.2023 |
12.00 |
149 |
Славянска филология /профил полонистика/ |
V |
Практика на превода на полски език |
Доц. д-р Диляна Денчева |
28.01.2023 |
11.00 |
149 |
Славянска филология /профил полонистика/ |
V |
История на полския книжовен език втора част |
доц. д-р Диляна Денчева |
24.01.2023 |
10.00 ч. |
154к. |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
V |
История на сръбския и хърватския книжовен език втора част |
Проф.дфн Найда Иванова |
14.02.2023 |
13.00 ч. |
160Б |
Славянска филология / бохемистика/ |
V |
Стилистика на чешкия език |
Доц. д-р Цветанка Аврамова |
24.01.2023 |
8.00 |
149 |
Славянска филология /профил полонистика/ |
V |
Стилистика на полския език |
доц. д-р Диляна Денчева |
28.01.2023 |
13.00 |
109 |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
V |
Стилистика на сръбски и хърватски език |
Гл.ас. д-р Мартин Стефанов |
24.01.2023 |
9.00 ч. |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
V |
Практически чешки език - девета част |
Доц. д-р Радост Железарова, гл.ас. д-р Емилия Македонска, лектор Зденек Андърле |
16.02.2023 |
10.30 ч. |
160Б |
Славянска филология |
V |
Структура на славянските езици пети курс |
Доц.д-р Цветанка Аврамова |
3.02.2023 |
12.00 ч. |
154 к. |
Славянска филология |
V |
Социолингвистика на славянските езици –/ /контактология/ пети курс |
Проф. дфн Найда Иванова и доц.
д-р Величко Панайотов |
24.01.2023 |
14.00ч. |
154 к. |
Славянска филология |
V |
Интер дисциплинарно изучаване на славянските езици – пети курс |
Проф. дфн Маргарита Младенова |
23.01.2023 |
10.00ч. |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
Правоговор и правопис на чешкия език |
Проф.дфн Маргарита Младенова |
|
24.01.2023 |
9.00ч. |
2ФК |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
I |
Правоговор и правопис на сръбския и хърватския език |
Лектор Биляна Васич |
25.01.2023 |
13.00 |
437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
I |
Правоговор и правопис на словашкия език |
Доц. д-р Величко Панйотов Ас.Евгения Митева, лектор Владимира Гечова |
30.01.2023 |
10.00 |
Бл.1 428 |
Славянска филология /украински профил/ |
I |
Правоговор и правопис на украинския език |
Хон. ас. д-р Лилия Желева |
30.01.2023 |
10.00 |
149 |
Славянска филология /полски профил/ |
II |
Комуникативни умения на полския език – втора част |
Хон. ас. Аугусто Ечевери |
23.01.2023 |
9.00ч |
2 ФК |
Славянска филология /сръбски и хърватски език/ |
II |
Комуникативни умения на сръбския и хърватския език – втора част |
Лектор Биляна Васич |
15.02.2023 |
13.00 |
1 бл. 437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
II |
Комуникативни умения на словашкия език – втора част |
Лектор Владимира Гечова |
2.03.2023 |
10.00 |
428 |
Славянска филология /украински профил/ |
Комуникативни умения на украинския език – втора част |
Гл. ас. д-р Райна Камберова |
|
24.01.2023 |
8.30 |
1 бл. 437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
II |
Работа с текст на словашкия език |
Гл. ас. д-р Диана Иванова |
30.01.2023 |
9.00 |
149 |
Славянска филология /полски профил/ |
II |
Работа с текст на полския език |
хон. ас. Аугусто Ечевери |
24.01.2023 |
9.00ч. |
2ФК |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
III |
Лексика и фразеология на полския език първа част |
Лектор Биляна Васич |
23.01.2023 |
13.00 |
1бл. 437 |
Славянска филология /словашки профил |
III |
Лексика и фразеология на словашкия език първа част |
Лектор Владимира Гечова |
23.01.2023 |
10.30 ч. |
2 ФК |
Славянска филология /сръбски хърватски профил/ |
IV |
Делова кореспонденция на сръбския и хърватския език |
Лектор Биляна Васич |
23.01.2023 |
10.00 |
437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
IV |
Делова кореспонденция на словашкия език |
Ас. Евгения Митева |
23.01.2023 |
10.00 ч. |
Блок 1 428 .. |
Славянска филология /украински профил/ |
IV |
Делова кореспонденция на украинския език |
Гл.ас. д-р Райна Камберова |
Всички останали изпити ще се проведат според уговорените с преподавателите дати!