Деспина Василева

Деспина Василева е доцент по методика на обучението. През 2012 година издава монография, посветена на проблемите на гражданското образование в обучението по български език, а през 2021 и хабилитационен текст на тема „Развиване на когнитивни и метакогнитивни умения за четене чрез обучението по български език“. Научните ѝ интереси са в областта на методика на обучението по български език, гражданско образование, медийна грамотност, използване на съвременни технологии за проследяването на четенето като когнитивен процес.

Катедра: Методика на обучението по български език и литература

Водени учебни дисциплини:

• Методика на обучението по български език
  • Информационни и комуникационни технологии в обучението и работа в дигитална среда
  • Хоспитиране
  • Текуща педагогическа практика
  • Стажантска практика
  • Практики на гражданското образование в обучението по български език
  • Особености на четенето в дигиталната епоха. Когнитивни и метакогнитивни умения за четене

Научни интереси: Методика на обучението по български език, лингвистика, гражданско образование, медийна култура и медийна грамотност

Връзки: