Русана Бейлери

Доц. д-р Русана Бейлери е завършила албанска филология в санkт-петербургския държавен университет през 1991 г. През 1995 г. Защитава докторска дисертация в института по езикознание и литература към албанската академия на науките на тема “съпоставителен анализ на фразеологичните единици в албански и български език”. В периода 1991-2000 г. Работи като журналист и преводач-говорител в албанска редакция на бнр. От 1996 преподава албански език и албанска литература в специалност “балканистика” на су “св. Климент охридски”. През 2000 г. Е назначена за главен асистен, а от 2010 г. Е доцент към катедрата по общо, индо-европейско и балканско езикознание.

Катедра: Общо, индоевропейско и балканско езикознание

Водени учебни дисциплини:

• Албански език
  • Албанска литература

Научни интереси: Албански език, албанска литература, балканистика, устен и писмен превод

Връзки: