Виктория Недялкова

През 2021 г. придобива образователно-квалификационна степен бакалавър – специалност „Руска филология“ в СУ „Св. Климент Охридски“. През 2022 г. завършва магистратура „Език, култура, превод“ във Факултет „Славянски филологии“, СУ „Св. Климент Охридски“. През февруари 2023 г. е зачислена на задочна докторантура в докторска програма „Славянски езици“ – Съвременен руски език – фонетика, към катедра „Руски език“, с научен ръководител проф. д-р Татяна И. Алексиева. През 2023 г. е назначена с конкурс като редовен асистент в катедра „Руски език“ към Факултета по славянски филологии на СУ. От 2023 до настоящия момент преподава практически руски език на студенти от специалностите „Руска филология“ и „Славянски филологии“ във Факултет „Славянски филологии“ и на студенти от специалност „Туризъм“ в Геолого-географски факултет.

Катедра: Руски език

Водени учебни дисциплини:

• Практически руски език

Научни интереси: Съвременен руски език (фонетика), съпоставитена лингвистика, теория на превода.

Връзки: