Дорота Фатер

Дорота Фатер – филолог полонист, историк, политолог. Директор на Полското училище „Владислав III Варненчик“ към Посолството на Република Полша в София, академичен преподавател в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Бивш лектор на полски език в: Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“, Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“, Софийски Университет „Св. Климент Охридски”, Католически Университет „Петер Пазмани” Будапеща (Унгария). Ентусиаст на кинематография. Живее в София, но би искала да прекарва всичките си зими в Боровец и всяко лято в Синеморец.

Катедра: Славянско езикознание

Водени учебни дисциплини:

• лексика и фразеология на полския език
  • делова кореспонденция
  • норма и стандарт на полския език

Специализации:

• теория на литературата
  • театрологическа
  • учителска:
    • полска литература и език
    • история
    • обществени науки