Рени Манова

Рени Манова е завършила бакалавърска степен по специалността „Българска филология“ във Факултета по славянски филологии на СУ „Св. Климент Охридски“ през 2013 г, а през 2014 г. придобива професионална квалификация „Магистър по българска филология – лингвистика – езикова система и речеви практики“. Наградена е със знак „Отличник на Софийския университет“. През 2015 г. е зачислена на редовна докторантура към катедра „Български език като чужд“ във Факултета по славянски филологии на СУ „Св. Климент Охридски“. Придобива ОНС „доктор“ през 2018 г. по професионално направление 2.1 Филология (Приложна лингвистика – български език). Доктор Рени Манова е автор на 1 монография, 3 книги (в съавторство), както и на над 30 статии в изследователското поле на приложната лингвистика. Публикации на авторката са поместени в авторитетни издания като сп. „Български език и литература“, сп. „Съпоставително езикознание“, сп. „българска реч“, „Известия на Института за български език „Проф. Любомир Андрейчин“ и др.

Катедра: Български език като чужд

Водени учебни дисциплини:

• Български език като чужд  (Факултет по славянски филологии)
  • Български език за чужденци (Философския факултет, специалности „Психология“, „Политология“, „Социология“, „Философия“, „Библиотечно-информационни науки“ , „Публични информационни системи“, „Публична администрация“ и „Европеистика“)
  • Вulgarian language A1.1 A1.2 (за студенти по програма „Еразъм+“  и двустранни спогодби на СУ)

Членство в научни организации:

• Асоциация на преподавателите по български език като чужд

Научни интереси: лингводидактика, етнография на комуникацията, лингвистика на текста

Връзки: