Павлина Мартинова-Иванова

Гл. ас. д-р Павлина Мартинова-Иванова завършва специалност „Славянска филология“ с профил „Украинистика“ през 2004 г. В периода 2010 – 2013 г. е редовен докторант към Катедрата по славянско езикознание на Факултета по славянски филологии. От 2012 г. работи като хоноруван преподавател по практически украински език и теоретичен украински език. През 2013 г. защитава докторска дисертация. От месец юли 2015 г. заема длъжността „главен асистент“. Научните ѝ интереси са в областта на съвременния украински език, изследване на сходства и различия между украинския и българския език от гледна точка на морфологията и синтаксиса, а също и в областта на превода.

Катедра: Славянско езикознание

Водени учебни дисциплини:

• Практически украински език
  • Лексика и фразеология на Украинския език
  • Съвременен украински език – фонетика и фонология
  • Съвременен украински език – морфология
  • Съвременен украински език – словообразуване и лексикология
  • Съвременен украински език – синтаксис и семантика

Специализации:

• ЕРАЗЪМ + в Лвивски национален университет „Иван Франко“ (Украйна) (03.04. – 09.04.2016 г.)
  • Еразъм + в Лвивски национален университет „Иван Франко“ (Украйна) (31.03. – 06.04.2019 г.)

Научни интереси: Съвременен украински език, превод

Връзки: