Покана за участие в конференцията „Изображението в текста, текстът в изображението“

ИНТЕРДИСЦИПЛИНАРНА ЮБИЛЕЙНА КОНФЕРЕНЦИЯ 2023

посветена на 75-годишнината от създаването на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“, 75-годишнината от създаването на Института за литература към БАН, 75-годишнината от създаването на Института за изследване на изкуствата към БАН

Заглавие: ИЗОБРАЖЕНИЕТО В ТЕКСТА, ТЕКСТЪТ В ИЗОБРАЖЕНИЕТО

Анотация: Темата на конференцията свежда вечния интердисциплинарен диалог между словото и образа до един преднамерено знаков аспект: как живее изображението в света на вербалния и на невербалния текст.

Организационен комитет: проф. д-р Светлана Стойчева (НАТФИЗ), проф. дфн Мирослав Дачев (НАТФИЗ), проф. дфн Амелия Личева (СУ „Св. Климент Охридски“), доц. д-р Калина Захова (Институт за литература при БАН), доц. д.ф.н. Морис Фадел (НБУ), проф. д-р Йоана Спасова-Дикова (Институт за изследване на изкуствата при БАН).

Дата и място на провеждане: 25-26 април 2023, НАТФИЗ

Обем на материалите: До 15 минути при представяне на доклада с предвидено време за дискусии.

Изискванията за обем и оформяне на докладите за публикация в реферирано издание ще бъдат уточнени след конференцията.

Срок за подаване на заявки за участие: 10 април 2023 г. на един от следните имейли:

svetlana.stoicheva@gmail.com

licheva@yahoo.com