Свободноизбираеми дисциплини – задочно обучение

Свободноизбираеми дисциплини във ФСлФ

за зимния семестър на учебната 2016/17 г.

Българска филология (задочно обучение)

Правила за записване

В срок до 20 септември 2016 г. студентите трябва да заявят желания от тях СИД в ст. 215 или като изпратят попълнена БЛАНКА на адрес SID_FSLF@slav.uni-sofia.bg

Всеки студент има право да посочи една свободноизбираема дисциплина като свое първо желание и още една като второ желание. Ако посоченият като първо желание курс не събере нужния брой студенти, студентът ще бъде записан в курса, посочен като второ желание.

Студентите могат да посещават повече от една свободноизбираема дисциплина, но кредитите, получени за тях ще им бъдат вписани като допълнителни (факултативни).

Гл.ас. д-р Анета Димитрова, „Стратегии на средновековния превод – премълчаното в старобългарската проповед”

Доц. д-р Илиана Чекова, Българи и източни славяни през Средновековието и Възраждането – културни взаимодействия”

Доц. д-р Андрей Бояджиев, „Ранните новобългарски сборници. Език и текст”

Проф. д-р Йовка Тишева, „Формално описание на простото изречение”