Изложба, посветена на 140 г. от рождението на акад. Михаил Арнаудов

„Историкът на Алма матер”. Изложба, посветена на 140 г. от рождението на акад. Михаил Арнаудов

22 Май 2018 г., 16.00 ч.

Централна университетска библиотека

С тази експозиция Университетската библиотека продължава поредицата от инициативи, посветени на 130-годишнината от основаването на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Новата изложба „Историкът на Алма матер” проследява преподавателската и научноизследователската дейност на проф. Михаил Арнаудов, ректор на Софийския университет през 1935-1936 г.

В своята „История на Софийския университет”, започната по времето, по което той е ректор и издадена през 1939 г., Михаил Арнаудов проследява в цялост и пълнота, от дистанцията на времето, историята на първото висше училище в България.

В изложбените витрини ще бъде показана част от огромното по обем творчество на видния учен и интелектуалец проф. Арнаудов.

Събитието се провежда в рамките на традиционните Майски дни на културата на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.