Катедра славянско езикознание
Лятна сесия – 2023/2024 уч. г.
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
20.06.2024
21.06.2024 |
9.00-писмен 9.00ч. устен- |
160Б |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език – II част – първи курс |
доц. д-р Стилиян Стойчев, лектор |
12.06.2024
13.06.2024 |
9.00 -писмен 9.00 - устен |
160Б |
СФ – бохемистика |
Практически чешки език – IV част- втори курс |
доц.. д-р Стилиян Стойчев, лектор |
28.06.2024 |
9.00 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език – III курс, шеста част |
гл. ас. д-р Емилия Македонска, лектор |
15.06.2024 |
10.00 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език – IV курс, осма част |
Хон. ас. д-р Ирена Манкова, |
8.06.2024 |
10.00 |
160Б/ 154 |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език V курс -десета част |
доц. д-р Р.Железарова, гл. ас. д-р Е.Македонска, лектор Зденек Андърле |
10.06.2024 |
10.00 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Комуникативни умения на чешкия език - I курс |
Проф.дфн. Маргарита Младенова |
17.06.2024 |
9.00 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Съвременен чешки език – морфология – II курс |
доц. д-р Стилиян Стойчев |
26.06.2024 |
9.00 |
154 |
СФ – бохемистика |
Историческа граматика на чешкия език - III курс |
Проф. дфн Маргарита Младенова |
11.06.2024 |
10.00 |
154 |
СФ – бохемистика |
Прагматика на чешкия език |
Проф. дфн Маргарита Младенова |
10.06.2024 |
10.00 |
160Б/ 154 |
СФ - бохемисти |
Магистърски езиковедски семинар |
Доц. д-р Радост Железарова |
10.06.2024 |
12.00 |
160Б/ 154 |
СФ - бохемисти |
Конферентен превод |
Доц. д-р Радост Железарова |
14.06.2024 -писмен 19.06.2024 - устен |
10.00
14. 00 |
149 |
СФ – полска филология |
Практически полски език – II част, първи курс |
Гл. ас.д-р Витка Делева, гл. ас. д-р Жана Станчева, |
13.06.2024 писмен 3.07.2024 устен |
10.00ч.
10.00
|
149к. |
СФ – полонистика |
Практически полски език – IV част II курс |
гл. ас. д-р Жана Станчева, ас. Васил Гешев, лектор Жанета Павлович |
24.06.2024 |
10.00 |
149а |
СФ – полонистика |
Съвременен полски език – морфология – втори курс |
доц. д-р Диляна Денчева |
19.06.2024 |
10.30 |
149 |
СФ – полонистика |
Съвременен полски език –синтаксис и семантика – III курс |
гл. ас. д-р Жана Станчева |
10.06.2024 |
10.00 |
149 |
СФ – полонистика |
Историческа граматика на полския език - III курс |
Гл. ас. д-р Витка Делева |
14.06.2024 |
10.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Практически сръбски и хърватски език – I курс |
доц. д-р Димка Савова, гл. ас. д-р М. Стефанов |
12.06.2024 |
9.30 |
109 |
СФ – Сръбски и хърватски |
Практически сръбски и хърватски език – четвърта част – втори курс |
гл. ас. д-р Росица Стефчева , гл. ас. д-р Мартин Стефанов |
11.06.2024
14.06.2024 |
9.00 – писмен 10.00 - устен |
159 |
СФ – Сръбски и хърватски |
Практически сръбски и хърватски език – III курс, шеста част |
хон. ас. Т.Дункова, лектори Биляна Васич и Невен Лукачевич |
11.06.2024 |
9.00ч - писмен 14.00ч - устен |
159 |
СФ – сръбски и хърватски |
Практически сръбски и хърватски – четвърти курс, осма част |
хон.ас. Татяна.Дункова и лектори Биляна Васич и Невен Лукачевич |
17.06.2024 |
11.00ч. |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Съвременен сръбски и хърватски език – морфология – II курс |
доц. д-р Димка Савова |
11.06.2024 |
10.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Съвременен сръбски и хърватски език –синтаксис и семантика – трети курс |
Гл. ас. д-р Росица Стефчева |
11.06.2024 |
14.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Прагматика на сръбския и хърватския език |
Гл. ас. д-р Росица Стефчева |
10.06.2024 |
10.30-11.30 |
II фонетичен к. |
СФ – сръбски и хърватски |
Работа с текст на сръбски хърватски език – за хърватски – според уговорена дата и час с хърватския лектор - II к. |
Лектор Биляна Васич |
10.06.2024 |
8.30-10.00 |
II фонетичен к. |
СФ – сръбски и хърватски |
Лексика и фразеология на сръбски и хърватски език – за хърватски– според уговорени дата и час с хърватския лектор - III к. |
Лектор Биляна Васич |
10.06.2024 |
13.30 - 15.00 |
II фонетичен к. |
СФ – сръбски и хърватски |
Комуникативни умения на сръбски и хърватски език – за хърватски - според уговорени дата и час с хърватския лектор – I курс |
Лектор Биляна Васич |
31.05..2024 и 10.06.2024 |
10.30-12.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Норма и стандартизация на сръбски и хърватски език – за хърватски - според уговорени дата и час с хърватския лектор - IV курс |
Лектор Биляна Васич.
|
13.06.2024 |
10.00 |
159 |
СФ |
Психология – трети курс |
гл. ас. д-р Илияна Кираджиева |
14.06.2024 |
8.30 |
437 к. – 1 блок |
СФ – словакистика |
Практически словашки език – I курс , втора част |
гл. ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
10.06.2024 |
9.00 |
437 к. – 1 блок |
СФ – словакистика |
Практически словашки език – II курс, четвърта част |
ас. Евгения Митева, лектор Владимира Гечова |
17.06.2024 |
8.30 |
154 |
СФ – словакистика |
Практически словашки език –III курс, шеста част |
гл. ас. д-р Д. Иванова , лектор Владимира Гечова. |
14.06.2024 |
8.30 |
437 1 блок |
СФ – словакистика |
Практически словашки език – IV курс, осма част |
гл. ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
13.06.2024 |
8.30 |
437 1 блок |
СФ – словакистика |
Съвременен словашки език – морфология – втори курс |
гл. ас. д-р Д. Иванова |
18.06.2024 |
8.30 |
437 1 блок |
СФ – словакистика |
Съвременен словашки език – синтаксис и семантика |
гл. ас. д-р Диана Иванова |
21.06.2024 |
10.00 |
153 |
СФ – словакистика |
История на словашкия книжовен език . трети курс |
Хон. пр. доц. д-р Даниела Константинова |
14.06.2024 |
13.00 |
437 1 блок |
СФ – словакистика |
Комуникативни умения на словашкия език – първа част – първи курс |
лектор Владимира Гечова |
10.06.2024 |
13.00 |
437к 1 блок |
СФ – словакистика |
Работа с текст на словашкия език втора част – втори курс |
ас. Евгения Митева |
11.06.2024 |
9.00 |
437к. 1блок |
СФ – словакистика |
Втори славянски език – словашки за бохемисти |
ас. Евгения Митева |
17.06.2024 |
13.00 |
154 |
СФ – словакистика |
Лексика и фразеология на словашкия език -втора част – трети курс |
гл. ас. д-р Д. Иванова |
13.06.2024 |
13.00 |
437 1блок |
СФ – словакистика |
Норма и стандартизация на словашкия език |
Лектор Владимира Гечова |
4.07.2024 |
9.30 |
428 1 блок |
СФ – украинистика |
Практически украински език – I курс, втора част |
доц. д-р Албена Стаменова, гл. ас. д-р Райна Камберова |
12.06.2024 |
10.30 |
430 к. 1 блок |
СФ – украинистика |
Практически украински език – четвърта част – втори курс |
хон. ас. д-р Олена Сирук |
3.07.2024 |
9.30ч. 14.00ч. |
428 – първи блок |
СФ – украинистика |
Практически украински език – шеста част – трети курс |
гл. ас. д-р Райна Камберова, хон. ас. д-р Олена Сирук |
10.06.2024 |
10.00 |
430 –първи блок |
СФ – украинистика |
Практически украински език – осма част – четвърти курс |
хон. ас. д-р Олена Сирук |
2.07.2024 |
10.00 |
428 бл.1 |
СФ – украинистика |
Комуникативни умения на украинския език- първи курс |
ас. д-р Лилия Желева |
17.06.2024 |
10.30 |
430 – първи блок |
СФ – украинистика |
Работа с текст на украинския език - II курс |
хон. ас. д-р Олена Сирук |
18.06.2024 |
10.00 |
428к. |
СФ – украинистика |
Лексика и фразеология на украинския език- трети курс |
гл. ас. д-р Павлина Мартинова Иванова |
14.06.2024 |
10.00 |
430 -първи блок |
СФ – украинистика |
Съвременен украински език – морфология -II курс |
Гл. ас. д-р Павлина Мартинова Иванова |
19.06.2024 |
10.00 |
430- първи блок |
СФ – украинистика |
Съвременен украински език – синтаксис и семантика -III курс |
Гл. ас. д-р Павлина Мартинова Иванова |
10.06.2024 |
9.30 |
428 1 блок. |
СФ – украинистика |
Прагматика на украинския език – пети курс |
Гл. ас. д-р Райна Камберова |
11.06.2024 |
9.30 |
428 |
СФ – украинистика |
Магистърски езиковедски семинар |
Гл. ас. д-р Райна Камберова |
10.00 |
428 – първи блок |
СФ – украинистика |
Конферентен превод |
Хон. ас. д-р Лилия Желева |
|
10.06.2024 |
13.00 |
149 |
СФ - полонистика |
Втори славянски език – украински за полонисти |
ас. д-р Лилия Желева |
12.06.2024 |
9.30 |
428 1блок |
СФ – украинистика |
Норма и стандартизация на украинския език – четвърти курс |
Гл. ас. д-р Райна Камберова |
27.06.2024 |
10.00 |
154 |
Славянска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – IV к. |
Проф. д-р Валентин Гешев, гл. ас. д-р Мая Радичева |
12.06.2024 |
9.00 |
153 |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс – първа и шеста група |
гл. ас. д-р Мая Радичева |
13.06.2024 |
9.00 |
153 |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс - втора и четвърта група |
гл. ас. д-р Мая Радичева |
14.06.2024 |
9.00 |
153 |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс – трета и пета група |
гл. ас. д-р Мая Радичева |
11.06.2024 26.06. 2024 |
10.00 |
109 |
Балканистика |
СИД – сръбски език |
гл. ас. д-р Мартин Стефанов |
04.07.2024 |
14.00 |
159 |
СФ, III курс |
Философия |
Калоян Нечев |
Всички останали изпити ще се проведат според уговорените с преподавателите дати.