Специалности
Специалности
Бакалавърски програми
Г Р А Ф И К
за провеждане на изпити
/лятна сесия на учебната 2012/2013 г. /
Важно!
Семестриалните изпити, определени за 30 юни сутринта, се пренасочват за същия ден след 14 ч. Това се отнася за изпититие в сграда Ректорат.
Катедра по български език
зала |
дата |
часове от….до |
изпит |
143 |
9 юли-1 гр. 6 юли-2 гр. 8 юли-3 гр. 10 юли- 4 гр. 5 юли-5 гр. 12 юли-6 гр. |
10.00 ч. |
Фонетика и фонология БФ – 1 курс |
139, 139А |
14 и 15 юни 2013 |
8.00 ч. |
СБЕ Морфология БФ – 2 курс |
143 |
24 юни-1 и 6 гр. 25 юни-2 и 5 гр. 26 юни-3 и 4 гр. |
10.00 ч. |
СБЕ Синтаксис БФ – 3 курс |
148 |
14 юни 2013 г. |
11.00 ч. |
Стилистика БФ - 4 курс |
143 |
28 юни 2013 г. |
10.00 ч. |
СБЕ – 2-ра част /морфология и синтаксис/ СФ |
Катедра по българска литература
зала |
дата |
часове от….до |
изпит |
Каб. 146 |
9 юли |
8 ч. |
Проф. Б. Кунчев |
|
|
|
Нова бълг. лит. |
|
|
|
Руска филология
|
Зала 148 |
30 юни |
9-13 ч. писмен |
Доц. К. Станева |
Каб. 141 |
2, 3 и 4 юли |
устен |
Възрожденска лит. |
|
|
|
Българска филология
|
Каб. 146 |
26 юни |
9 ч. |
Доц. Иван Иванов |
|
|
|
Съвременна бълг. лит. |
|
|
|
Българска филология
|
Зала 148 |
27 юни |
9-13 ч. писмен |
Проф. Милена Кирова |
Каб. 146 |
1 и 10 юли |
устен |
Бълг. лит. след Осв. |
|
|
|
Българска филология
|
Зала 134 |
24 юни |
14 -17 ч. писмен |
Проф. Н. Чернокожев |
Каб. 145 |
26 юни |
устен |
Бълг. лит. след Осв. |
|
|
|
Балканистика
|
Зала 65? |
18 юни |
14-18 ч. писмен |
Гл.ас. д-р М. Илчевска |
|
|
|
Доц. Н. Папучиев |
|
|
|
Култ. антропология |
|
|
|
Българска филология |
|
|
|
|
Зала 150 |
18 юни |
10 ч. |
Доц. Н. Папучиев |
|
|
|
Култ. антропология |
|
|
|
Славянски филологии |
Катедра по теория на литературата
ЗАЛА
|
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ.....ДО... |
ИЗПИТ, ЗАНЯТИЕ /УЧЕБНА ДИСЦИПЛИНА/ |
146 |
19.06 – МП „Литературознание”
25.06. – МП „Литературознание” |
9 ч.
9.30 ч. |
Постмодерна литература, гл.ас. д-р Дарин Тенев Литература и модерност, гл. ас. д-р Дарин Тенев |
157 каб. |
02.07. 2013 |
9 ч. |
Славянска филология, доц. д-р Росица Димчева |
155 каб. |
05.07. МП „Литературознание” |
9 ч. |
Теории за литературата и културата |
155 каб. |
1 гр. - 10.07.2013 2 гр. – 10. 07. 2013 3 гр. – 10. 07. 2013 4 гр. – 11. 07. 2013 5 гр. – 11. 07. 2013 6 гр. – 11. 07. 2013 |
9 ч. |
Теория на литературата, книгоиздаване, доц. Ирен Александрова |
152 каб. |
1 гр. - 21.06.2013 г. 2 гр. - 28. 06. 2013 г. 3.гр. - 27.06. 2013 г. 4 гр. - 20.06. 2013 г. 5 гр. - 01.07. 2013 г. 6 гр. - 09.07.2013 г. |
9 ч. |
Антична литература, Българска филология, проф. С. Хаджикосев |
152 каб. |
19.06.2013 г. |
9 ч. |
Съвременна чуждестранна литература, доц. д-р Цветанка Хубенова |
ÊÀÒÅÄÐÀ ÏÎ ÎÁÙÎ, ÈÍÄÎÅÂÐÎÏÅÉÑÊÎ È ÁÀËÊÀÍÑÊÎ ÅÇÈÊÎÇÍÀÍÈÅ
134 АУД.
17 юни – старогр.език – 10 ч. - 14 ч. /Балканистика/
17 юни – Балканска история – 15 ч. /Балканистика/
18 юни – старогр. език – 10 ч.- 14ч. /Балканистика/
18 юни – Балканска история – 15 ч. /Балканистика/
20 юни –Палеобалкански езици – 10 ч. /Балканистика/
21 юни – Увод в езикознанието – 10 ч. - /БФ – ІVгр.+ІІІгр/
24 юни – Възрожденска литература – 10 ч. /Балканистика/
25 юни – Увод в езикознанието – 10 ч. - /БФ –VІгр.+Ігр/
26 юни – Увод в езикознанието – 10 ч. - /БФ – ІVгр /
10 юли – Румънска литература – 10 ч.
11 юли – Румънска литература – 10 ч.
151 каб.
17 юни – Ареална лингвистика – 10 ч. /Балканистика/
18 юни – новогр. език – 10 ч. /Балканистика/
21 юни – Социолингвистика – 9 ч. /Балканистика/
24 юни – Увод в езикознанието – 10 ч. - /БФ –Vгр.+ ІІгр/
27 юни – Увод в езикознанието – 9 ч. - /СлФ /
29 юни – Увод в езикознанието – 9 ч. - /СлФ/
P.S.
Все още има неуточнени дати за изпит.
Катедра по кирилометодиевистика
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ.......ДО....... |
ИЗПИТ /учебна дисциплина/ |
124 |
07.07.2013 г. |
9.00-12.00 ч. |
Старобългарски език, РФ, проф. Т. Славова |
Катедра по славянско езикознание
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ.......ДО....... |
ИЗПИТ /учебна дисциплина/ |
109 к. |
21. 06. 2013 |
10. 00ч. |
Практически сръбски и хърватски език – първи курс – доц. д-р Д. Савова, ас. М. Стефанов |
109 к. |
18.06.2013 г. |
9.00ч. |
Практически сръбски и хърватски език – втори курс доц. гл. ас. д-р Р. Стефчева иас. М. Стефанов |
149 к |
20. 06. 2013 |
10.00 ч. |
Практически полски език –първи курс – ас. В. Делева и лектор Д. Фатер |
149 к. |
19.06.2013 |
9. 00 ч. |
Практически полски език – втори курс –гл. ас. д-р М. Виларова и лектор Д. Фатер |
149 |
17.06.2013 |
10.00 ч. |
Практически полски език –трети курс – ас. В. Делева и лектор Д. Фатер |
149 |
19.06.2013 |
10.00 ч. |
Практически полски език –четвърти курс – ас. В. Делева и лектор Д. Фатер |
160б |
07.07.2013-писмен 08.07.2013 - устен |
9.00 ч. |
Практически чешки език – първи курс – гл. ас. д-р Р. Железарова и гл. ас. С. Стойчев и |
160Б |
14.06.2013 – писмен 17.06.2013 - устен |
9.00 ч. |
Практически чешки език – втори курс – гл. ас.д-р . Р. Железарова и лектор Д. Бернщайн |
17 бл. – Студентски град |
3.07.2013- писмен 4.07.2013 устен |
10. 00ч. |
Практически украински – първи курс – доц. д-р А. Стаменова , гл.ас.д-р Р. Камберова и лектор |
17 бл. – Студентски град |
11.07.2013 |
10. 00ч. |
Практически украински – втори курс – доц. д-р А. Стаменова и лектор О. Сорока |
17 бл. – Студентски град |
25.06.2013 |
10. 00ч. |
Практически словашки език - първи курс гл. ас. Д. Иванова и лектор В. Б. Гечова |
17 бл. – Студентски град |
06.07.2013 |
10. 00 ч. |
Практически словашки език – трети курс гл. ас. Д. Иванова и лектор В.Б. Гечова |
159 к. |
17. 06. 2013 18. 06. 2013 |
9 00 ч 10. 00 ч. |
Практически сръбски и хърватски език – трети курс гл.ас. Т. Дункова и лектор Б. Васич |
159 к. |
19.06.2013 20.06.2013 |
9. 00 ч. 10. 00 ч. |
Практически сръбски и хърватски език – четвърти курс гл.ас. Т. Дункова и лектор Б. Васич |
160 Б |
18.06.2013 19.06.2013 |
9.00 ч
|
Практически чешки език – гл. ас. д-р Е. Македонска – трети курс |
160Б |
17.06.2013 |
9.00 ч |
Практически чешки език – хон. пр. Й.Трифонова, гл.ас. д-р Р. Железарова четвърти курс |
160 б |
6. 07. 2013 |
9. 00 ч. |
Съвременен славянски език – чешка морфология втори курс – гл. ас. С.Стойчев |
149 к. |
1. 07. 2013 |
10. 00 ч. |
Съвременен славянски език – полска морф. втори курс – проф. дфн И. Гугуланова |
109 к. |
1.07.2013 |
10. 00 ч. |
Съвременен славянски език – сръбска и хърватска морфология – доц. д-р Д. Савова |
17 бл. Ст. град |
28.06.2013 |
10. 00 ч. |
Съвременен славянски език – украински - морфология доц . д-р А. Стаменова |
160 б |
4.07.2013 |
9. 00 ч. |
Съвременен славянски език – чешки синтаксис – трети курс – гл. ас. д-р Ц. Аврамова |
109 к. |
5.07.2013 |
10. 00 ч. |
Съвременен славянски език –сръбски и хърватски синтаксис – трети курс – гл. ас. д-р Р. Стефчева |
17 бл. Ст. град |
10. 07.2013 |
9.30 ч. |
Съвременен славянски език –словашки синтаксис – трети курс – доц.. д-р В. Панайотов |
150 к. |
20.06.2013 – полска група 28.06.2013 укр+чешка+схр групи |
10. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – четвърти курс –слависти гл.ас д-р М. Виларова |
153 к. |
153 к. |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс –българисти - четвърта и пета група - ас. М. Радичева |
153 к. |
27.06.2013 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс –българисти – трета група ас. М. Радичева |
153 к. |
25.06.2013 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс –българисти – втора група – ас. М. Радичева |
153 к. |
26.06 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс –българисти –шеста група – ас. М.Радичева |
154 к. |
25.06.2013 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс –българисти – първа група- ас. М. Радичева |
149 к. |
18.06.2013 |
9. 00 ч. |
Прагматика на полския език – ас. д-р В.Делева |
158 к. |
25.06. |
9. 00 ч. |
Сръбски и хърватски език за българисти – ас. М. Стефанов |
Останалите изпити на студентите от специалност Славянска филология ще се проведат според
уговорените с преподавателите дати.
Катедра по славянски литератури
дата |
час |
каб. |
дисциплина |
специалност, курс |
18.06 |
10.00 |
150 |
Фолклор на славянските народи |
СФ, 1 к. |
20.06 |
10.00 |
156 |
Южнославянските литератури в балканския културен кръг |
Балканисти 5 к. |
21.06 |
10.00 |
156 |
История на словашката литература 2 ч. |
СФ-слов., 3 к. |
21.06 |
12.00 |
156 |
Литературоведска магистърска специализация (дипломна работа) |
СФ, 5 к. |
21.06 |
10.00 |
149 |
История на полската литература 2ч. |
СФ-полон. 3 к. |
21.06 |
12.00 |
149 |
История на полската литература 4 ч. |
СФ-полон. 4 |
24.06 |
9.30 |
156 |
История на славянските литератури |
СФ, 2 к. |
25.06 |
9.30 |
156 |
История на славянските литератури |
СФ, 2 к. |
29.06 |
9.30 |
156 |
Славянски литератури |
БФ, 3(3+6гр) |
03.07 |
10.00 |
156 |
История на чешката литература 4 ч. |
СФ-бохем. 4 к. |
08.07 |
9.30 |
156 |
Славянски литератури |
БФ, 3(1+2гр) |
09.07 |
10.00 |
156 |
История на чешката литература 2ч. |
СФ-бохем. 3 к. |
09.07 |
12.00 |
156 |
История на словашката литература 2 ч. |
СФ-словак. 3 |
10.07 |
9.30 |
156 |
Славянски литератури |
БФ, 3(4+5гр) |
12.07 |
10.00 |
156 |
Стара сръбска литература |
СФ, 3 к. |
12.07 |
10.00 |
156 |
История на сръбска, хърватска и словенска литератури |
СФ, 4 к. |
Катедра по руска литература
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ....ДО.... |
ИЗПИТ, ЗАНЯТИЕ (учебна дисциплина) |
129 |
24.06.2013 г. (Ігр.) 25.06.2013 г. (ІІ гр.) |
от 900 до 1300 ч. от 900 до 1300 ч |
РФ, Стара руска литература |
135 |
18.06.2013 г. |
от 930 до 1330 ч. |
РФ, (писмен) Съвременна руска литература и култура |
129/130 |
08.07.2013 г. 11.07.2013 г. 12.02.2013 г. |
от 900 до 1300 ч. от 900 до 1300 ч. от 900 до 1300 ч. |
БФ, Руска класическа литература |
130 |
01.07.2013 г. 05.07.2013 г. 06.07.2013 г. |
от 900 до 1300 ч. от 900 до 1300 ч. от 900 до 1300 ч. |
СФ, Руска класическа литература |
Катедра по руски език
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ...ДО... |
ИЗПИТ /учебна дисциплина/ |
124 ауд.
|
04.02.2013г |
10 ч.-16 ч. |
Съвременен руски език (Лексикология); 2 курс, РФ |
124ауд.
|
08.02.2013г. |
9 ч. |
Съвременен бълг.език,2 курс, РФ |
124ауд.
|
28.01.2013г., |
9 ч. |
Практически руски език, 3курс, РФ, |
124 ауд.
|
24.01.2013г. |
9.00 до 13.00 ч. |
Практически руски език ( 7 част) 4 курс |
136 ауд. |
31.01.2013г. |
9.00 до 12.00 ч.
|
Езикова култура (СИД) |
128 каб.
|
01.02.2013г. |
10:00 ч. |
СИД "Увод в когнитивната лингвистика", 3 курс РФ |
125ауд. |
28.01.2013г. |
9.30 ч. |
Руски език, БФ, 5 гр. |
125ауд. |
29.01.2013г. |
9.30 ч. |
Руски език, БФ, 6 гр. |
125ауд. |
30.01.2013г. |
9.30 ч. |
Руски език, БФ, 3 гр. |
125ауд. |
31.01.2013г. |
9.30ч. |
Руски език, БФ, 4гр. |
125 ауд. |
01.02.2013г. |
9.30ч. |
Руски език, БФ, 1гр. |
125 ауд. |
04.02.2013г. |
9.30ч. |
Руски език, БФ, 2гр. |
124 ауд. |
25.01.2013г. |
15ч. |
Балканистика, 1 курс |
136 ауд.
|
: 28.01.2013г. |
9-13ч. |
Практически руски език (писмен), 2 курс, РФ
|
136 ауд. |
28.01.2013г. |
13.30ч. |
Практически руски език, I част, 1 курс |
124 ауд. 124 А ауд. |
31.01.2013г. |
|
Практически руски език (устен), 2 курс, РФ
|
136 ауд. |
30.01.2013г. |
10-13ч. |
Изпит по история на руския книжовен език |
124 А ауд. |
29.01.2013г. |
10ч. |
Руски език, Владимир Манчев |
124 А |
02.02.2013г. |
10ч. |
Превод на текстовете от деловата фера, 3курс РФ |
126 каб. |
29.01.2013г. |
12ч. |
Практически руски език, I част, 1 курс |
Катедра по методика
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ... ДО... |
Изпит, занятие, Уч. Дисциплина |
148 |
21.06.2013 г. |
9 – 12 ч. |
Изпит по методика на обучението по литература |
- Details
- Category: Специалности
Зимна изпитна сесия – редовно обучение
2023/2024 уч. година
Катедра по българска литература
Катедра по кирилометодиевистика
Катедра по общо, индоевропейско и балканско езикознание
Катедра по теория на литературата
Катедра по славянско езикознание
Катедра по славянски литератури
- Details
- Category: Специалности
ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СВОБОДНОИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ ЗА
СПЕЦИАЛНОСТ „БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ“ – ЗАДОЧНО ОБУЧЕНИЕ
летен семестър 2023/2024
Проф. д-р Гергана Дачева - „Етикет и протокол“ – 07.02.2024, 14 ч., каб. 139 /първа среща/
Доц. д-р Владислав Миланов - „История на българското езикознание“ – 03.02.2024, 10 ч., каб. 139А /първа среща/
Гл. ас. д-р Биляна Борисова - „Градът и литературата (литературни проекции на града и градското живеене в българската проза и поезия от края на 19 и началото на 20 век)“ – 12, 13, 15 и 16 февруари, 14 ч., ауд. 136
Гл. ас. д-р Мария Илчевска - „Мит и фолклор. Модели на свят“ – 14.02.2024, 14 ч., ауд. 137
Избираеми дисциплини с методическа насоченост:
Доц. д-р Наталия Христова - „Дигитален хуманизъм и литературно образование“ – 03.02.2024, 9 ч., ауд. 247А
Избираеми дисциплини от „Семинар по българска литература“:
Доц. дфн Бойко Пенчев - „Новият български канон“ – 05.02.2024, 14 ч., каб. 146 /първа среща/
Проф. д-р Тодор Христов - „Въведение в изследванията на българската популярна култура“ – 02.02.2024, 13 ч., каб. 155
Разписание на часовете за летния семестър на уч. 2023/2024 г. – задочно обучение
- Details
- Category: Специалности
Факултет по славянски филологии
График за изпитната сесия юни 2020 г.
Славянска филология (общи дисциплини)
- Details
- Category: Специалности
ГРАФИК
за провеждане на изпитите от лятната сесия
на уч. 2015/2016 г.
(редовно обучение)
Катедра по български език
зала |
дата |
часове от….до |
изпит |
143 |
13 юни - 5 гр. 14 юни - 3 гр. 21 юни - 6 гр. 30 юни - 1 гр. 1 юли - 2 гр. 4 юли - 4 гр. |
10.00 ч. |
Фонетика и фонология БФ – 1 курс доц. Жобов |
147 |
16 юни - писмен |
10.00 ч. |
СБЕ Морфология БФ – 2 курс доц. Джонова |
139 и 142 |
29 юни - 2 и 3 гр. 30 юни - 1 и 4 гр. 1 юли - 5 и 6 гр. |
9.30 ч. |
СБЕ Морфология БФ – 2 курс доц. Осенова, доц. Алексова, доц. Джонова |
147 |
20 юни - 1 и 2 гр. 21 юни - 3 и 4 гр. 22 юни - 5 и 6 гр. |
10.00 ч. |
СБЕ Синтаксис БФ – 3 курс проф. Влахова |
139 и 140 |
28 юни - 1 и 2 гр. 29 юни - 3 и 4 гр. 30 юни - 5 и 6 гр. |
10.00 ч. |
Стилистика БФ - 4 курс доц. Замбова |
147 |
21 и 22 юни |
10.00 ч. |
СБЕ-2 част /морфология и синтаксис/ Слав. фил. – 3 курс проф. Влахова |
Катедра по българска литература
зала |
дата |
часове от….до |
изпит |
Каб. 146 |
8.07. |
9 ч. |
Проф. Б. Кунчев Нова бълг. лит-ра Руска филология |
Зала 137,159 |
15.06. |
Писмен – 9 ч. |
Доц. К. Станева |
Каб. 141 |
15, 16, 17.06. |
Устен – 9 ч. |
Възрожденска лит. |
Българска филология Славянска филология |
|||
Каб. 146 |
20.06. |
9 ч. |
Доц. Иван Иванов Съвременна бълг. лит. Българска филология |
Зала 148 |
24.06. |
Писмен – 9 ч. |
Проф. Милена Кирова |
Каб. 145 |
28 и 29.06. |
Устен – 9 ч. |
Бълг. лит. след Осв. |
Българска филология |
|||
Каб. 145 |
24.06. |
11 ч. |
Проф. Н. Чернокожев Възр. литература Балканистика |
Каб. 160Б |
17.06. |
11 ч. |
Доц. Н. Папучиев |
19.06 |
14.10 ч. |
Култ. антропология |
|
Българска филология |
|||
Каб. 160Б |
17.06. |
9. ч. |
Фолклор Славянска филология |
Катедра по общо, индоевропейско и балканско езикознание
Увод в общото езикознание, БФ, Мая Александрова
22.06 151 каб, 9.30, 3 група БФ, I курс
24.06 151 каб., 9.30, 4,5,6 групи БФ, I курс
26.06. 151 каб. , 9.30, 1, 2 групи БФ, I курс
Увод в общото езикознание, Славянска филология, Дарина Младенова
30. 06., четвъртък, 9,30 ч., каб. 151а, , Слав. филология (полска група), І курс
5.07., вторник, 9,30 ч., каб. 151а, Слав. филология (чешка + украинска група), І курс
6.07., сряда, 9,30 ч., каб. 151а, Слав. филология (сръбска и хърватска + словашка група)
Балканистика
14.06., 151 каб., 10 ч., Ареална лингвистика, 2 курс, Дарина Младенова
20.06., 151 каб., 9 ч., Гръцки език, 2 курс, Н. Генова
20.06., 134 ауд., 9.30 ч., Социолингвистика, 1 курс, М. Александрова
21.06., 151 каб., 13 ч., Балканско езикознание, 4 курс, М. Александрова
22.06., 134 ауд., 10.30, История на Византия, 3 курс, Р. Бояджиев
23.06., 134 ауд., 14 ч., Румънски език, 1 и 3 курс
24.06., 134 ауд., 10 ч., Палеобалкански езици, 4 курс, Б. Михайлова
27.06., 134 ауд., 10.30, СИД, Р. Бояджиев
29.06., 134 ауд., 9.30, Сравн. балк. литературознание, 4 курс, Р. Станчева
30.06., 134 ауд., 9.30, Антична история на Балканите, 1 курс, Л. Грозданова
07.07., 134 ауд., 10 ч., Албански език, 4 курс, Р. Бейлери
Катедра по руска литература
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ....ДО.... |
ИЗПИТ, ЗАНЯТИЕ (учебна дисциплина) |
130 |
13.06.2016 г. 16.06.2016 г. 20.06.2016 г. |
от 930 до 1300 ч.
|
РФ, Стара руска литература
|
130 |
14.06.2016 г. |
от 1400 до 1700 ч. |
РФ, Съвременна руска литература и култура |
130 |
06.07.2016 г. 07.07.2016 г. 08.07.2016 г. |
от 900 до 1300 ч. от 900 до 1300 ч. от 900 до 1300 ч. |
БФ, Руска класическа л-ра БФ, Руска класическа л-ра БФ, Руска класическа л-ра |
130 |
27.06.2016 г. 28.06.2016 г. 29.06.2016 г. |
от 13до 17 ч. от 13до 17 ч. от 930 до 1300 ч. |
СлФ, Руска класическа л-ра СлФ, Руска класическа л-ра СлФ, Руска класическа л-ра |
Катедра по руски език
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ...ДО... |
ИЗПИТ /учебна дисциплина/ |
136 |
13.06 |
09.00 – 13.00 |
Практически руски език, 4 част, I курс (писмен), РФ |
126 |
14.06 |
10.00 |
Практически руски език, 4 част, I курс (устен), РФ |
124 |
13.06 |
09.00 ч. |
Практически руски език, 6 част, I курс (писмен), РФ |
128 |
14.06 |
10.00 ч. |
Практически руски език, 6 част, I курс (устен), РФ |
124 |
23.06 |
09.00 ч. |
Практически руски език, 2 част, I курс (писмен), РФ |
126 |
24.06 |
10.00 ч. |
Практически руски език, 2 част, I курс (устен), РФ |
125 |
17.06 |
09.00 ч. |
СРЕ. Морфология, II курс, РФ |
124 А |
15.06 |
10.00 ч. |
Руски език А1.2, сборна група ФКНФ, преподавател гл. ас. д-р Владимир Манчев |
125 |
14.06 или 15.06 |
10.00 ч. |
Руски език ниво A2.2, сборна група ФКНФ, преподавател Силвия Ганчева |
124 |
20.06 |
10.00 ч. |
Руски език, ниво А1.2, сборна група ФКНФ, преподавател гл.ас. д-р Красимира Петрова |
124 |
20.06 |
10.00 ч. |
Руски език ниво B1.2., сборна група ФКНФ, преподавател гл.ас. д-р Красимира Петрова |
134 А |
04.07 и 05.07 |
10.00 ч. |
Странознание, I к. РФ |
128 |
23.06 |
10.00 ч. |
Теория на превода, II к., РФ |
128 |
22.06 |
10.00 ч. |
Прагматика, III курс, РФ |
125 |
24.06 или 04.07 |
10.00 |
Историческа граматика на руския език, III курс, РФ |
128 |
14.06 |
11.00 ч. |
СРЕ. Фонетика. I курс, РФ |
134 А |
07.06 |
15.00 ч. |
Руски език, специалност „Туризъм”, II курс, ГГФ, преподавател доц. д-р Цветана Ралева |
Катедра по теория на литературата
ЗАЛА
|
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ...ДО... |
ИЗПИТ, ЗАНЯТИЕ /учебна дисциплина/ |
155 каб. |
20.06.2016 |
10 часа |
“Увод в литературната теория”, Испанска филология |
155 каб. |
21.06.2016 |
10 часа |
“Увод в литературната теория”, Новогръцка филолгоия, Скандинавистика |
155 каб. |
22.06.2016 |
10 часа |
“Увод в литературната теория”, Френска филология |
152 каб. |
22.06.2016 |
10 часа |
Португалска филология |
155 каб. |
23.06.2016 |
10-14 часа |
“Теория на литературата”, Книгоиздаване |
157 каб. |
23.06.2016 |
10 часа |
“Увод в литературната теория”, Немска филология |
152 каб. |
23.06. 2016 |
9 часа |
„Теория на литературата”, Славянска филология |
155 каб. |
24.06. 2016 |
10-14 часа |
Теория на литературата, Книгоиздаване |
157 каб. |
24.06.2016 |
10 часа |
Увод в литературознанието, Румънска филология |
152 каб. |
24.06.2016 |
9 часа |
“Теория на литературата”, Славянска филология |
155 каб. |
28.06.2016 |
10 часа |
Увод в литературната теория, Португалска филология |
155 каб. |
29.06.2016 |
10 часа |
“Увод в литературознанието”, Италианска филология |
155 каб. |
30.06.2016 |
10-18 часа |
„Антична и средновековна литература”, Българска филология, 1 курс |
157 каб. |
07.07.2016 |
10-18 часа |
“Антична и средновековна литература”, Българска филология, 1 курс |
155 каб. |
07.07.2016 |
10 часа |
Увод в литературната теория, Френска филология |
Катедра по славянски литератури
Зала |
Дата |
Часове От.. до.. |
Изпит /учебна дисциплина/ |
149 каб. |
17 юни 2016 |
10:00 ч. |
История на полската литература IV част, 4-ти курс Полонистика |
149 каб. |
30 юни 2016 |
10:00 ч. |
История на полската литература II част, 3-ти курс Полонистика |
156 ауд. |
20 юни 2016 |
09:30 ч. |
История на украинската литература, IV част, 4-ти курс |
156 каб. |
21 юни 2016 |
10:00 ч. |
История на чешката литература, IV част, 4- ти курс, профил Бохемистика |
156 каб. |
24 юни 2016 |
10:00 ч. |
История на сръбската и хърватската литература II част, 3-ти курс |
156 каб. |
30 юни 2016 |
10:00 ч. |
Южнославянски литератури, Специалност Балканистика |
156 каб. |
04 юли 2016 |
10:00 ч. |
История на словашката литература, II част, 3-ти курс, профил Словакистика |
156 каб. |
04 юли 2016 |
10:00 ч. |
Литературоведски магистърски семинар, Славянска филология |
156 каб. |
04 юли 2016 |
10:00 ч. |
История на чешката литература IIчаст, 3-ти курс Бохемистика
|
156 каб. |
10:00 ч.
10:00 ч.
9:30 ч. |
Славянски литератури Специалност Българска филология : |
|
04 юли 2016 |
IV и VI гр. |
||
07 юли 2016 |
II и V гр. |
||
08 юли 2016 |
I и III гр. |
||
156 каб. |
07 юли 2016 |
10:00 ч. |
История на сръбската и хърватската литература IV част, 4-ти курс |
156 каб. |
10:00 ч. |
История на славянските литератури,Специалност Славянски филологии, 2-ри курс |
|
5 юли 2016 |
словакисти, сърбохърватисти, украинисти |
||
6 юли 206 |
полонисти и бохемисти |
||
159 ауд. |
28 юни 2016 |
09:30 ч. |
История на украинската литература, II част, 3-ти курс |
Катедра по славянско езикознание
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ.......ДО....... |
ИЗПИТ /учебна дисциплина/ |
159 к. 109 |
28.06.2016 29.06.2016 |
10.00. писмен 10.00. ч устен |
Практически сръбски и хърватски език – първи курс – доц. д-р Д. Савова и гл. ас. д-р М. Стефанов |
109 к. |
23.06.2016 |
9.00 ч. писмен |
Практически сръбски и хърватски език – втори курс гл. ас. д-р Р. Стефчеваи гл. ас. д-р М. Стефанов |
150 к. 159 |
15.06 2016 -писмен 16.06.2016 - устен |
9.00ч. 10.00ч |
Практически сръбски и хърватски език – трети курс ас. Т. Дункова и лектори Б. Васич и И. Факац |
159 к. |
17.06.2016 писмен 21.06.2016 ус тен |
9.00ч 10.00ч. |
Практически сръбски и хърватски език – четвърти курс .ас. Т. Дункова и лектори Б. Васич и И. Факац |
149 к |
14.06.2016 –писмен 21.06.2016 устен |
10.00 10.00 |
Практически полски език –първи курс – гл. ас. д-р В. Делева, хон. пр. Л. Шверчек и лектор Ж. Павлович |
149а к. |
14.06.2016 –писмен 30. 06. 2016- устен |
10. 00ч. 10.00ч |
Практически полски език – втори курс –гл. ас. д-р М. Виларова и лектор Ж. Павлович |
149 |
17. 06. 2016 писмен 23. 06. 2016 -устен |
10.00 ч
10.00 ч
|
Практически полски език –трети курс – гл. ас. д-р В. Делева и лектор Ж. Павлович |
149 |
13. 06. 2016 писмен 21. 06. 2016 - устен |
10.00ч 12.00ч |
Практически полски език – четвърти курс - доц. д-р Д. Денчева и лектор Ж. Павлович |
160б |
29.06.2016 30.06.2016 |
9.00 ч. –писмен 9.00 ч. устен |
Практически чешки език – първи курс – гл. ас. д-р С. Стойчев и лектор Е. Коваржова |
160Б |
11.06.2016 13. 06.2016 |
10.00 ч.- писмен 12.00 ч - устен |
Практически чешки език – втори курс – доц..д-р Ц. Аврамова, и лектор Е. Коваржова |
160Б |
27.06.2016 28.06.2016 |
9.00ч. - писмен 9. 00 ч - устен |
Практически чешки език – трети курс – гл. ас. д-р Р. Железарова, гл. ас. д-р Е. Македонска и лектор Е. Коваржова |
160 Б |
16.06.2016 17.06.2016 |
9.00 - писмен 14.00 - устен |
Практически чешки език –четвърти курс – гл. ас. д-р Й. Трифонова и гл. ас. д-р Р.Железарова |
Зала над паричния салон |
28.06.2016 29.06.2016 |
9.00ч – писмен 9.00 ч. - устен |
Практически украински – първи курс – доц. д-р А. Стаменова, и лектор О. Сорока |
1 бл. –/ до хотел Плиска/ 429 каб. |
30.06.2016 |
10.00 ч- писмен. 14.00ч. - устен |
Практически украински – втори курс – гл. ас. д-р В. Колев |
Зала над паричния салон. |
17.06.2016 |
10. 00 ч - писмен - устен |
Практически украински – трети курс – гл. ас. д-р П.Мартинова, лектор О. Сорока, хон. пр. В. Драгулева |
Зала над паричния салон |
05.07.2016 |
9. 00 ч - писмен - устен |
Практически украински – четвърти курс – . д-р П. Марти нова, лектор О. Сорока, |
17бл. Ст. Град. |
19.06.2016 |
9. 00 ч. |
Практически словашки език втори курс и трети - ас. Д. Иванова и лектор В. Гечова
|
17. бл. Ст. град |
18.06.2016 |
9. 00 ч. |
Практически словашки език – четвърти курс - ас. Д. Иванова и лектор В. Гечова
|
1 блок 429 каб. |
07.07.2016 |
10. 00 ч. |
Съвременен славянски език – украинска морфология втори курс – гл. ас. д-р П. Мартинова |
149 к. |
24.06.2016 |
13. 30 ч. |
Съвременен славянски език – полска морфология втори курс – проф. дфн И. Гугуланова |
109 к. |
30.06.2016 |
10. 00 ч. |
Съвременен славянски език сръбска и хърватска морфол. доц. д-р Д. Савова - втори курс |
160 Б |
23.06.2016 |
9. 00 ч |
Съвременен славянски език чешка морфол. – втори курс гл. ас. д-р С. Стойчев |
17 блок. |
23.06.2016 |
9.30 ч |
Съвременен славянски език – словашка морфология втори курс – доц.д-р В. Панайотов |
1 бл. 429 ауд. |
06.07.2016 |
10. 00 ч. |
Съвременен славянски език – украински синтаксис и семантика трети курс –гл. ас. д-р П. Мартинова |
160 Б |
15.06.2016 |
10. 00 ч. |
Съвременен славянски език – чешки синтаксис – трети курс – гл. ас. д-р Ц. Аврамова |
149 к. |
2.07.2016 |
11. 00 ч. |
Съвременен славянски език – полски синтаксис – трети курс – ас. д-р Ж. Станчева. |
109 к. |
21.06.2016 |
9. 00 ч. |
Съвременен славянски език –сръбски и хърватски синтаксис – трети курс – гл. ас. д-р Р. Стефчева и ас. д-р М. Стефанов |
160в/158 |
27.06.2016 |
11.00ч. |
Съвременен славянски език – словашки синтаксис – трети курс –доц. д-р Д. Вакарелска |
154 к. |
24.06.2016 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици втори курс трета и пета група българисти доц. д-р В. Гешев |
154 к. |
26.06.2016 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици –втори курс четвърта и шеста група българисти доц. д-р В. Гешев |
154 к. |
27.06.2016 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – четвърти курс слависти доц. д-р В. Гешев |
154 к. |
25.06.2016 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс –българисти –първа група - доц. д-р В. Гешев |
154 к. |
23.06.2016 |
9. 00 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс –българисти – втора група доц. д-р В. Гешев |
Зала над паричния салон |
10.06.2016 |
14. 00 ч. |
Прагматика на украинския език – пети курс – лектор О. Сорока |
135 к. |
28.06.2016 |
10.00ч |
Сравнителна граматика на славянските езици –трети курс руска филология гл. ас. д-р М. Виларова |
Останалите изпити на студентите от специалност Славянска филология ще се проведат според уговорените с преподавателите дати , зали и часове.
Катедра по кирилометодиевистика
Зала |
Дата |
Часове |
Изпит /учебна дисциплина/ |
160 |
28.06.2016 г. |
9-12 ч. |
Старобългарски език, РФ, проф. Т. Славова |
144 |
1,2,3,7,8 юли 2016 г. |
9.30 ч. |
Доц. дфн В. Велинова |
Катедра по методика
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ....ДО |
ИЗПИТ, ЗАНЯТИЕ /учебна дисциплина/ |
148 |
15.06.2016 г. |
10 – 13 ч. |
Изпит по методика на обучението по литература – за БФ |
147А |
17.06.2016 г. |
10 ч. |
Изпит по методика на обучението по руски език |
247А |
06.06.2016 |
10 ч. |
Изпит по методика на обучението по литература – за СФ /Еразъм/ |
247А |
26.06.2016 |
10 ч. |
Изпит по методика на обучението по литература – за СФ |
Български език като чужд
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ от.......до....... |
ИЗПИТ,ЗАНЯТИЕ /учебна дисциплина/ |
119 |
06.06.2016г. |
от 12:30 ч. |
проф. д-р Елена Хаджиева гл. ас. д-р Весела Шушлина |
119 |
08.06.2016г. |
от 09:00 ч. |
гл. ас. д-р Венера Байчева |
119 |
13.06.2016г. |
от 09:00 ч. |
изпит на студентите по програма Еразъм при гл. ас. д-р Венера Байчева |
119 |
30.06.2016г. |
от 11:00 ч. |
проф. д-р Елена Хаджиева референт-преводачи – 3 курс |
119 |
04.07.2016г. |
от 10:00 ч. |
Държавен изпит по български език – специалност Международни отношения |
201 |
05.07.2016г. |
от 17:00 ч. |
хон. преподавател Таня Алмалех – напреднали специализанти |
119 |
13.06.2016г. |
от 09:00 ч. |
ФНПП – 2 курс |
119 |
16.06.2016г. |
от 09:00 ч. |
ФНПП – 1 курс |
119 |
16.06.2016г. |
от 14:00 ч. |
Морфология – 3 курс ФЖМК и други факултети, гл. ас. д-р Весела Шушлина |
- Details
- Category: Специалности
Page 7 of 57