Специалности
Специалности
Бакалавърски програми
Учебна година: 2023/2024
Катедра по руска литература
Семестър: зимен
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
05.02.24 |
11 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Руски фолклор и етнология |
Доц. д-р Екатерина Анастасова |
08.02. и 09.02. |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
2 |
Руска литература на XVIII век |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
15.02. и 16.02. |
09 ч. |
130 |
Руска филология |
3 |
Руска литература на XIX век – II част /До изпит се допускат студенти, предали курсова работа през Мудъл и получили положителна оценка/ |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
31.01.24 |
09.30 ч. |
130 |
Руска филология |
4 |
Руска литература на XX век – II част |
Проф. д-р Ренета Божанкова, Даниела Георгиева |
06.02. (1 гр.); 07.02. (2 гр.); 08.02. (4 + 5 гр.); 09.02. (3 + 6 гр.) |
09.30 ч. |
129, 130 |
Българска филология
|
3 |
Руска литература на XX век
|
Проф. д-р Ренета Божанкова, доц. д-р Галина Петкова, ас. д-р Александър Христов |
01.02 и 12.02. |
09.30 ч. |
129 |
Славянска филология |
3 |
Руска литература на XX век |
Доц. д-р Галина Петкова |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2022/2023
Катедра по руска литература
Семестър: летен
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
26 и 27 юни 2023 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Стара руска литература |
Хон. доц. д-р Радослава Илчева |
05 и 06 юли 2023 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
2 |
Руска литература на XIX – век I част |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
20.06.23 |
09.30 ч. |
135 |
Руска филология |
3 |
Руска литература на XX век – I част |
Проф. д-р Ренета Божанкова |
20.06.23 |
11 ч. |
130 |
Руска филология |
4 |
Руска литература на XXI век |
Проф. д-р Ренета Божанкова |
22.06.23 (1 и 2 гр.) 05.07.23 (4 и 6 гр.) 06.07.23 (3 и 5 гр.) |
09 ч. |
130 |
Българска филология |
2 |
Руска литература на XIX век |
Проф. д-р Людмил Димитров, гл. ас. д-р Константина Пунева, ас. д-р Александър Христов |
25.06 26.06 |
09 ч. |
130 |
Славянски литератури |
2 |
Руска литература на XIX век |
Проф. д-р Людмил Димитров |
- Details
- Category: Специалности
ГРАФИК ИЗПИТНА СЕСИЯ
Учебна година: 2023/2024
Катедра по руски език
Семестър: летен
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
||||||
12.06.2024 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – II част, 1-ва група, писмен изпит
|
Гл. ас. д-р Марианна Конова, ас. Виктория Недялкова, ас. Габриела Терзийска |
||||||
14.06.2024 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – II част, 1-ва група, устен изпит
|
Гл. ас. д-р Марианна Конова, ас. Виктория Недялкова, ас. Габриела Терзийска |
||||||
17.06.2024 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – II част, 2-ра група, писмен изпит |
Проф. д-р Илка Бирова, гл. ас. д-р Владимир Манчев, ас. Виктория Недялкова |
||||||
18.06.2024 |
10 |
125 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – II част, 2-ра група, устен изпит |
проф. д-р Илка Бирова, гл. ас. д-р Владимир Манчев, ас. Виктория Недялкова |
||||||
19.06.2024 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
1 |
Странознание на Русия |
проф. д-р Илка Бирова |
||||||
21.06.2024 (тест за допускане до устен изпит) 28.06.2024 (устен изпит) |
10 ч.
09.30 |
124
141 |
Руска филология |
1 |
Българска литература |
Доц. д-р Ноеми Стоичкова |
||||||
10.06.2024 |
09 ч. |
136 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – IV част, 1 + 2 група, писмен изпит |
Гл. ас. д-р Анна Баранова, ас. Габриела Терзийска |
||||||
12.06.2024 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – IV част, 1 + 2 група, устен изпит |
Гл. ас. д-р Анна Баранова, ас. Габриела Терзийска |
||||||
21.06.2024 |
09 ч. |
128 |
Руска филология |
2 |
Съвременен руски език. Фонетика. |
Проф. д-р Татяна Алексиева |
||||||
25.06 и 26.06.2024 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
2 |
Увод в теорията на превода |
Проф. д-р Силвия Петкова |
||||||
17.06 и 18.06.2024 |
09 ч. |
134 А |
Руска филология |
2 |
История на руския книжовен език |
Доц. д-р Цветана Ралева |
||||||
10.06.2024 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език –VI част, писмен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, доц. д-р Надежда Делева |
||||||
11.06.2024 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език –VI част, устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, доц. д-р Надежда Делева |
||||||
25.06.2024 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Съвременен руски език. Морфология. |
Доц. д-р Красимира Петрова |
||||||
14.06.2024 |
10 ч. |
127 |
Руска филология |
3 |
Превод на специализирани текстове |
Доц. д-р Надежда Делева |
||||||
21.06.2024 |
10 ч. |
Конферентна зала |
Руска филология |
3 |
Устен превод 2 част |
Гл. ас. д-р Марианна Конова |
||||||
17.06.2024 |
14 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Превод на текстове от деловата сфера – II част |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
||||||
30.05.2024 |
08.30 ч. |
136 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език – VIII част, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
||||||
24.06.2024 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
Съвременен руски език. Прагматика. |
Проф. д-р Силвия Петкова |
||||||
13.06 и 17.06.2024 |
09.30 ч. |
127 |
Руска филология |
4 |
Стилистика на руския език |
Гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
||||||
19.06.2024 |
15 ч. |
125 |
Руска филология |
2,3,4 |
СИД „Играта като метод в обучението по руски език“ |
Проф. д-р Илка Бирова |
||||||
10.06.2024 |
10 ч. |
129 |
Българска филология, Руска филология, Славянска филология |
2,3,4 |
СИД „Руската емигрантска София (1919 – 1944) като място на памет“ |
Доц. д-р Галина Петкова |
||||||
11.06.2024 |
11 ч. |
136 |
Славянска филология |
2 |
Руски език – 2 част |
Ас. Виктория Недялкова |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2021/2022
Катедра по руска литература
Сесия: септемврийска
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
02.09.22 г. |
11 ч. |
136 |
Руска филология |
1 |
Руски фолклор и етнология |
Хон. доц. д-р Екатерина Анастасова |
01.09.22 г. |
11 ч. |
135 |
Руска филология |
1 |
Стара руска литература |
Хон. доц. д-р Радослава Илчева |
28.08.22 г. |
10 ч. |
129 |
Руска филология |
2 |
Литературоведска терминология на руския език |
Доц. д-р Румяна Парашкевова |
29.08.22 г. |
09.30 ч. |
130 |
Руска филология |
2 |
Руска литература на XVIII век
|
Проф. д-р Ангелина Вачева |
30.08.22 г. Ако не са предадени, до 25.08 трябва да се предадат курсови работи в ‚Мудъл“. |
09.30 ч. |
124 |
Руска филология |
2 |
Руска литература на XIX – век I част |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
31.08.22 г. Ако не са предадени, до 25.08 трябва да се предадат курсови работи в ‚Мудъл“. |
09.30 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Руска литература на XIX – век II част |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
30.08.22 г. |
13 ч. |
130 |
Руска филология |
3 |
Руска литература на XX век – I част |
Проф. д-р Ренета Божанкова, гл. ас. д-р Константина Пунева |
30.08.22 г. |
13 ч. |
130 |
Руска филология |
4 |
Руска литература на XX век – II част |
Проф. д-р Ренета Божанкова, гл. ас. д-р Константина Пунева |
30.08.22 г. |
13 ч. |
130 |
Руска филология |
4 |
Руска литература на XXI век |
Проф. д-р Ренета Божанкова |
31.08.22 г. |
09 ч. |
130 |
Българска филология, редовно обучение |
2 |
Руска литература на XIX век |
Проф. д-р Людмил Димитров, доц. д-р Румяна Парашкевова, гл. ас. д-р Константина Пунева |
30.08.22 г. |
10 ч. |
130 |
Българска филология, редовно обучение |
3 |
Руска литература на XX век |
Проф. д-р Ренета Божанкова, доц. д-р Галина Петкова, гл. ас. д-р Константина Пунева |
31.08.22 г. |
09 ч. |
130 |
Славянски литератури |
2 |
Руска литература на XIX век |
Проф. д-р Людмил Димитров |
26.08.22 г. |
09 ч. |
129 |
Славянски литератури |
3 |
Руска литература на XX век |
Доц. д-р Галина Петкова |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2023/2024
Катедра по руски език
Семестър: зимен
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
24.01.24 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 1-ва група, писмен изпит |
Гл. ас. д-р Марианна Конова, ас. Виктория Недялкова |
26.01.24 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 1-ва група, устен изпит |
Гл. ас. д-р Марианна Конова, ас. Виктория Недялкова, доц. д-р Елена Раденкова |
23.01.24 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 2-ра група, писмен изпит |
Проф. д-р Илка Бирова, Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
25.01.24 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 2-ра група, устен изпит |
Проф. д-р Илка Бирова, Гл. ас. д-р Владимир Манчев, доц. д-р Елена Раденкова |
22.01.24 |
09 ч. |
136 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – III част, 1 + 2 група, писмен изпит |
Доц. д-р Елена Раденкова, гл. ас. д-р Анна Баранова |
24.01.24 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – III част, 1 + 2 група, устен изпит |
Доц. д-р Елена Раденкова, гл. ас. д-р Анна Баранова |
29.01. и 30.01. |
10 ч. |
134 А |
Руска филология |
2 |
Историческа граматика на руския език |
Проф. д-р Ростислав Станков |
24.01.24 |
13.30 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език – V част, писмен изпит |
Доц. д-р Красимира Петрова, доц. д-р Надежда Делева, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
26.01.24 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език – V част, устен изпит |
Доц. д-р Красимира Петрова, доц. д-р Надежда Делева, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
02.02.24 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Съвременен руски език. Лексикология |
Доц. д-р Надежда Делева |
30.01.24 |
15 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Устен превод 1 част |
Гл. ас. д-р Марианна Конова |
06.02.24 |
13 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Теория и практика на превода |
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
15.01.24 |
17 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Педагогика |
Гл. ас. д-р Константин Теодосиев |
25.01.24 |
09.30 ч. |
124 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език – VII част, писмен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
25.01.24 |
след писмения изпит |
124 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език – VII част, устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
15.02.24 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
4 |
Съвременен руски език. Синтаксис. |
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
16.02.24 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
4 |
Съвременен руски език. Синтаксис. |
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
05.02.24 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
Превод на медийни текстове |
Проф. д-р Силвия Петкова |
12.02.24 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
4 |
Превод на фразеология |
доц. д-р Елена Раденкова |
09.02.24 | 10 ч. | 125 | Руска филология | 4 | Превод на текстове от сферата на туризма | доц. д-р Елена Раденкова |
24.01.24 |
10 ч. |
127 |
Руска филология |
4 |
Психология |
Проф. д-р И. Зиновиева |
01.02.24 – 1-ва гр. |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
2 |
СИД „Съвременният политически дискурс и проблемите на превода“ |
Проф. д-р Силвия Петкова |
02.02.24 – 2-ра гр. |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
2 |
СИД „Съвременният политически дискурс и проблемите на превода“ |
Проф. д-р Силвия Петкова |
29.01.24 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
СИД „Превод на научен текст“ |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
07.02.24 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
СИД „Руската разговорна реч: семантика, прагматика, превод“ |
Проф. д-р Силвия Петкова |
22.01.24 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
СИД „Руската морфология в теорията Смисъл-Текст" |
Доц. д-р Красимира Петрова |
01.02.24 |
10 ч. |
124 |
Българска филология (1 и 2 гр.) |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
01.02.24 |
13 ч. |
124 |
Българска филология (3 гр.) |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
23.01.24 |
14 ч. |
124 |
Българска филология (4 гр.) |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
03.02.24 |
10 ч. |
124 |
Българска филология (5 и 6 гр.) |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
22.01.24 |
14 ч. |
124 |
Славянска филология |
2 |
Руски език |
Ас. Виктория Недялкова |
29.01.24 |
11 ч. |
124 |
Славянска филология |
3 |
Руски език |
Ас. Виктория Недялкова |
- Details
- Category: Специалности
Page 26 of 60