Специалности
Специалности
Бакалавърски програми
Учебна година: 2021/2022
Катедра по руски език
Сесия: септемврийска
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
02.09.2022 |
09 ч. |
125 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 1-ва група, писмен и устен изпит
|
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, хон. ас. Виолета Миланова |
02.09.2022 |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 2-ра група, писмен и устен изпит |
Доц. д-р Илка Бирова, Гл. ас. д-р Владимир Манчев
|
02.09.2022 |
09 ч. |
125 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – II част, 1-ва група, писмен и устен изпит
|
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, хон. ас. Виолета Миланова |
02.09.2022 |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – II част, 2-ра група, писмен и устен изпит |
Доц. д-р Илка Бирова, Гл. ас. д-р Владимир Манчев
|
25.08.22 г. |
10 ч. |
134 А |
Руска филология |
1 |
Странознание на Русия |
Проф. д-р Ростислав Станков
|
01.09.2022 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – III част, 1 + 2 група, писмен и устен изпит |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, гл. ас. д-р Анна Баранова
|
02.09.2022 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – IV част, 1 + 2 група, писмен и устен изпит |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, гл. ас. д-р Анна Баранова |
25.08.22 г. |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
2 |
Съвременен руски език. Фонетика. |
Проф. д-р Татяна Алексиева
|
23.08.22 г. |
11 ч. |
128 |
Руска филология |
2 |
Увод в теорията на превода |
Доц. д-р Силвия Петков
|
26.08.22 г. |
10 ч. |
134 А |
Руска филология |
2 |
Историческа граматика на руския език |
Проф. д-р Ростислав Станков |
02.09.22 г. |
10 ч. |
134 А |
Руска филология |
2 |
История на руския книжовен език |
Доц. д-р Цветана Ралева
|
25.08.22 г. |
09 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език –V част, 1 + 2 група, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина
|
26.08.22 г. |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език –VI част, 1 + 2 група, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина
|
02.09.22 г. |
10 ч. |
135 |
Руска филология |
3 |
Съвременен руски език. Лексикология. |
Доц. д-р Надежда Делева
|
24.08.22 г. |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Съвременен руски език. Морфология. |
Доц. д-р Красимира Петрова
|
02.09.22 г. |
10 ч. |
135 |
Руска филология |
3 |
Превод на специализирани текстове
|
Доц. д-р Надежда Делева |
26.08.22 г. |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
3 |
Устен превод 1 част |
Проф. д-р Татяна Алексиева
|
26.08.22 г. |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
3 |
Устен превод 2 част |
Проф. д-р Татяна Алексиева
|
01.09.22 г. |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
3 |
Превод на текстове от деловата сфера – I част |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев
|
01.09.22 г. |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
3 |
Превод на текстове от деловата сфера – II част |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев
|
31.08.22 г. |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Теория и практика на превода
|
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
26.08.22 г. |
09 ч. |
125 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език –VII част, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина
|
25.08.22 г. |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език –VIII част, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина
|
31.08.22г. |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
4 |
Съвременен руски език. Синтаксис.
|
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
23.08.22 г. |
09 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
Съвременен руски език. Прагматика. |
Доц. д-р Силвия Петкова |
23.08.22 г. |
12 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
Превод на медийни текстове
|
Доц. д-р Силвия Петкова |
02.09.22 г. |
12 ч. |
134 А |
Руска филология |
4 |
Превод на текстове от сферата на туризма |
Доц. д-р Цветана Ралева |
02.09.2022 г. |
09 ч. |
125 |
Руска филология |
4 |
Превод на фразеология |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова |
25.08.22 г. |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
4 |
Стилистика на руския език |
Гл. ас. д-р Елена Меснянкина
|
02.09.2022 г. |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
2,3,4 |
СИД „Играта като метод в обучението по руски език“ |
Доц. д-р Илка Бирова |
25.08.22 г. |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
3,4 |
СИД „Езикът и стилът на интернет“ |
Гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
01.09.22 г. |
10 ч. |
127 |
Славянска филология |
2 |
Руски език – I част |
Хон. доц. Ценка Досева |
01.09.22 г. |
10 ч. |
127 |
Славянска филология |
2 |
Руски език – II част |
Хон. доц. Ценка Досева |
01.09.22 г. |
10 ч. |
127 |
Славянска филология |
3 |
Руски език – III част |
Хон. доц. Ценка Досева |
29.08.22 г. |
10 ч. |
124 |
Българска филология, редовно обучение |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
29.08.22 г. |
10 ч. |
124 |
Българска филология, редовно обучение |
1 |
Руски език (факултатив) |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2023/2024
Катедра по славянски литератури
Сесия: зимна
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
2.02.2024 |
10.00. |
150 |
Славянска филология профил бохемистика и словакисти |
I |
Исторически и културни реалии на Чехия и Словакия |
хон.пр. проф. д-р Владимир Пенчев |
31.01.2024 |
9.30. |
109 |
Славянска филология профил сръбски и хърватски |
I |
Исторически и културни реалии на Сърбия, Хърватия и Словения |
доц. д-р Людмила Миндова |
9.02.2024 |
16.00 |
онлайн |
Славянска филология, полски профил |
I |
Исторически и културни реалии на Полша |
проф. дфн Панайот Карагьозов |
15.02.2024 |
10.00 |
153 каб. |
Славянска филология, украински профил |
I |
Исторически и културни реалии на Украйна |
гл. ас. д-р Владимир Колев |
5.02.2024 |
10.00. |
150 |
Славянска филология |
II |
История на славянските литератури първа част |
доц. д-р Ани Бурова, гл. ас. д-р Славея Димитрова |
24.01.2024 |
9.30 |
156 каб. |
Славянска филология профил бохемистика |
III |
История на чешката литература първа част |
доц. д-р Добромир Григоров, гл. ас. д.р Тиха Бончева |
14.02.2024 |
10.00 |
156 |
Славянска филология профил бохемистика |
IV |
История на чешката литература трета част |
доц. д-р Ани Бурова, гл. ас. д-р Тиха Бончева |
26.01.2024 |
9..00 |
149 |
Славянска филология, полски профил |
III |
История на полската литература първа част |
гл.ас.д-р Кристиян Янев, хон. ас. Венеса Начева |
29.01.2024 |
16.00 |
149 |
Славянска филология, полски профил |
IV |
История на полската литература трета част |
проф. дфн Панайот Карагьозов, гл. ас. д-р Кристиян Янев |
16.02.2024 |
13.00 |
156 |
Славянска филология сръбски и хърватски профил |
III |
История на сръбската, хърватската словенската литература първа част |
доц. д-р Ина Христова, гл. ас. д-р Елена Дараданова |
23.01.2024 |
13.00 |
156 |
Славянска филология, сръбски и хърватски профил |
IV |
История на сръбската, хърватската и словенската литература трета част |
доц. д-р Ина Христова, гл. ас. д-р Елена Дараданова |
30.01.2024 |
10.00 |
156 |
Славянска филология словашки профил |
III |
История на словашката литература първа част |
гл. ас. д-р Славея Димитрова, гл. ас. д-р Тиха Бончева |
01.02.2024 |
9.30 |
156 |
Славянска филология словашки профил |
IV |
История на словашката литература трета част |
доц.д-р Добромир Григоров, гл.ас. д-р Тиха Бончева |
15.02.2024 |
14.00 |
153 |
Славянска филология украински профил |
III |
История на украинската литература първа част |
гл.ас.д-р Владимир Колев |
14.02.2024 |
10.00 |
153 |
Славянска филология украински профил |
IV |
История на украинската литература трета част |
гл.ас.д-р Владимир Колев |
8.02.2024 |
10.00 |
156 |
Славянска филология Магистърска литературоведска специализация |
V |
Най-нови славянски литератури
|
доц. д-р Ани Бурова Предаване на курсови работи до 30.01.2024 на адрес Ani_Burova@uni- sofia.bg |
25.01.2024 |
10.00 |
156 |
Славянска филология Магистърска литературоведска специализация |
V |
Утопии и антиутопии в славянските литератури |
доц. д-р Добромир Григоров
|
22.01.2024 |
10.00 |
156 |
Славянска филология |
V |
Магистърски литературоведски семинар /дипломна работа/ |
гл.ас. д-р Славея Димитрова |
15.01.2024 |
16.00 |
онлайн |
Магистърска програма |
Трансгранична българистика |
проф. дфн Панайот Карагьозов |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2022/2023
Семестър: летен
Катедра по лавянски литератури
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
23.06.2023
30.06.2023 |
10.00
10.00 |
156 |
СФ – II курс – полонисти, украинисти, сръбски и хърватски профил бохемисти и словакисти |
История на славянските литератури II част |
доц. д-р А. Бурова, гл. ас. д-р С.Димитрова
|
30.06.2023 |
9.30 |
156 |
СФ – бохемистика III курс |
История на чешката литература II част |
доц. д-р Д. Григоров,гл. ас. д-р Т. Бончева |
20.06.2023 |
10.00 |
156 |
СФ – словакистика III курс |
История на словашката литература II част |
гл. ас. д-р С. Димитрова, гл. ас. д-р Т. Бончева |
30. 06.2023 |
9.00 |
159 |
СФ – полонистика III курс |
История на полската литература II част |
гл.ас.д-р К.Янев |
23.06.2023 |
10.30 |
156 |
СФ – сръбски и хърватски профил III курс |
История на сръбската, хърватската и словенската литература II част |
гл. ас. д-р Е. Дараданова, хон. ас. д-р В. Седефчева |
26.06.2023 |
15.00 |
156 |
СФ – украинистика III курс |
История на украинската литература, II част |
гл.ас. д-р В. Колев |
16.06.2023 |
10.00 |
156 |
СФ – бохемистика IV курс |
История на чешката литература, IV част |
доц .д-р А. Бурова, гл. ас. д-р Т. Бончева |
19.06.2023 |
10.30 |
156 |
СФ – словакистика IV курс |
История на словашката литература IV част |
доц. д-р Д. Григоров,гл. ас. д-р Т. Бончева |
29.06.2023 |
10.00 |
156 |
СФ – полонистика IV курс |
История на полската литература IV част |
проф.дфн П. Карагьозов, гл. ас. д-р К. Янев |
7.07.2023 |
10.30 |
156 |
СФ – Сръбски и хърватски профил IV курс |
История на сръбската, хърватската и словенската литература-IV част |
доц. д-р И. Христова, гл. ас. д-р Е. Дараданова |
3.07.2023 |
10.00 |
156 |
СФ –украинистика IV курс |
История на украинската литература-IV част |
гл. ас. д-р В. Колев |
12.06.2023 |
10.00 |
156 |
СФ - V курс |
Магистърски литературоведски семинар |
гл. ас. д-р С. Димитрова |
2.07.2023 |
11.00 |
159 |
Руска филология II курс |
Славянски литератури |
гл. ас. д-р Е. Дараданова |
29.06.2023 |
10.30 |
151 |
Балканистика III курс |
Южнославянски литератури |
доц. д-р Ина Христова |
26.06.2023
27.06.2023
28.06.2023 |
10.00 |
156
|
БФ, III курс, V и VI група I и IV група
II и III група |
Славянски литератури |
доц. д-р А. Бурова, гл. ас. д-р С.Димитрова, гл.ас. д-р Владимир Колев, гл. ас. д-р Кристиян Янев
|
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2023/2024
Семестър: летен
КАТЕДРА Славянски литератури
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
27.06.2024 |
10.00 |
156 |
СФ – II курс
|
История на славянските литератури - II част |
доц. д-р Ани. Бурова, гл. ас. д-р Славея Димитрова |
14. 06.2024 |
10.00 |
156 |
СФ – бохемистика III курс |
История на чешката литература II част |
гл. ас. д-р Славея Димитрова, гл. ас. д-р Тиха Бончева |
27.06.2024 |
9.30 |
156 |
СФ – словакистика III курс |
История на словашката литература II част |
доц. д-р Добромир Григоров, гл. ас. д-р Тиха Бончева |
28. 06.2024 |
16.00 |
149 |
СФ – полонистика III курс |
История на полската литература II част |
гл.ас.д-р Кристиян Янев, хон. ас. Венеса Начева |
2.07.2024 |
10.30 |
156 |
СФ – сръбски и хърватски профил III курс |
История на сръбската, хърватската и словенската литература II част |
гл. ас. д-р Елена Дараданова, хон. ас. д-р Валентина Седефчева |
1.07.2024 |
10.00 |
156 |
СФ – украинистика III курс |
История на украинската литература II част |
гл.ас. д-р Владимир Колев |
24.06.2024 |
9.30 |
156 |
СФ – бохемистика курс IV |
История на чешката литература, IV част |
доц .д-р Добромир григоров, гл. ас. д-р Тиха Бончева |
4.07.2024 |
10.00 |
156 |
СФ – словакистика IV курс |
История на словашката литература, IV част |
гл. ас. д-р Славея Димитрова, гл. ас. д-р Тиха Бончева |
2.07.2024 |
9.30 |
149 |
СФ – полонистика IV курс |
История на полската литература, IV част |
проф.дфн Панайот. Карагьозов, гл. ас. д-р Кристиян Янев |
24.06.2024 |
12.00 |
156 |
СФ – Сръбски и хърватски профил IV курс |
История на сръбската, хърватската и словенската литература, IV част |
доц. д-р Ина Христова, гл. ас. д-р Елена Дараданова |
3.07.2024 |
10.00 |
156 |
СФ –украинистика, IV курс |
История на украинската литература, IV част |
гл. ас. д-р Владимир Колев |
24.06.2024 |
10.00 |
156 |
СФ -V курс |
Магистърски литературоведски курс |
проф. дфн Панайот Карагьозов |
29.06.2024 |
10.00 |
159 |
Руска филология II курс |
Славянски литератури |
гл. ас. д-р Е. Дараданова |
24.06.2024
25.06.2024
26.06.2024 |
10.00 |
156 |
Българска филология III курс
|
Славянски литератури |
доц. д-р А. Бурова, гл. ас. д-р Кристиян Янев, гл.ас. д-р Владимир Колев, хон. ас. Недялко Желев. |
04.07.2024 |
14.00 |
159 |
Сф, III курс |
Философия |
Калоян Нечев |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2021/2022
Поправителна сесия
Катедра по славянски литератури
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
26.08.2022 |
10.00ч |
109 |
Сръбска и хърватска филология |
Исторически и културни реалии |
Д-р Людмила Миндова |
2.09.2022 |
10.30ч |
159 |
Руска филология |
Славянски литератури |
Гл. ас. д-р Е. Дараданова |
2.09. 2022 |
14.00ч. |
156 |
Сръбска и хърватска филология
Балканистика |
История на сръбската и хърватската литература – първа, втора, трета и четвърта част Южнославянски литератури |
Доц. д-р И. Христова, гл.ас.д-р Е.Дараданова, д-р В.Седефчева
Доц. д-р И.Христова |
2.09.2022 |
10.30ч |
159 |
Българска филология – задочно обучение |
Славянски литератури |
гл.ас.д-р Е.Дараданова, |
25.08.2022 |
9.30ч
|
156 к. |
Чешка филология
Словашка филология |
История на чешката литература ,
История на словашката литература |
Доц. д-р Д. Григоров, ас. Тиха Бончева
|
26.08.2022 |
10.00ч. |
156 |
Славянска филология |
История на чешката литература – трета част – бохемисти – четвърти курс |
Доц. д-р Ани Бурова, ас. Тиха Бончева |
26.08..2022 |
10.00 |
156 |
Славянска филология |
История на славянските литератури – първа и втора част – втори курс слависти |
Доц. д-р А.Бурова, гл. ас. д-р С.Димитрова |
25.08.2022
1.09.2022 |
10.00 |
156 |
Българска филология – трети курс |
Славянски литератури |
Доц. д-р А.Бурова, гл. ас.д-р С.Димитрова, гл. ас.д-р В.Колев, ас. К. Янев |
26.08.2022 |
10.00ч |
156 |
Славянска филология Литературоведска магистърска специализация –пети курс |
Най – нови славянски литератури |
Доц. д-р А.Бурова |
26.08.2022 |
10.00ч |
156 |
СФ – Чешка филология |
История на чешката литература |
Гл. ас. д-р Славея Димитрова, ас. Тиха Бончева |
26.08.2022 |
10.00ч |
156 |
СФ – Словашка филология |
История на словашката литература |
Гл. ас. д-р Славея Димитрова, ас Тиха Бончева |
26.08.2022 |
10.00 |
156 |
СФ – магистри |
Магистърски литературоведски семинар (дипломна работа) |
Гл. ас. д-р Славея Димитрова |
31.08.2022 |
10.00ч |
156 |
СФ – Украинска филология |
Исторически и културни реалии на Украйна |
гл.ас. д-р В.Колев |
31.08.2022 |
10.00ч
12.00ч |
156 |
Украинска филология |
История на украинската литература – първа, втора, трета и четвърта част |
гл.ас. д-р В.Колев |
2.09.2022 |
10.00 |
156 |
СФ- Чешка филология, словашка филология |
Исторически и културни реалии на Чехия и Словакия |
Проф. д-р Владимир Пенчев |
2.09.2022 |
11.00ч. |
149 |
Слафянска филология – Полска филология |
История на полската литература – втора и четвърта част |
Проф. дфн К.Бахнева, ас. Кристиян Янев |
- Details
- Category: Специалности
Page 27 of 60