Специалности
Специалности
Бакалавърски програми
Поправителна сесия - 2020/2021 уч. година
Катедра по славянски литератури
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
23.08. 2021 |
10.00 |
109 |
Сръбска и хърватска филология |
Исторически и културни реалии |
д-р Людмила Миндова |
31.08.2021 |
10.30 |
https://elearn.uni-sofia.bg/mod/bigbluebuttonbn/view.php?id=674790 |
Руска филология |
Славянски литератури |
гл. ас. д-р Е. Дараданова |
2.09. 2021 |
10.30 |
https://elearn.uni-sofia.bg/mod/bigbluebuttonbn/view.php?id=674806 |
Сръбска и хърватска филология
|
История на сръбската и хърватската и словенската литература – първа, втора, трета и четвърта част |
Доц. д-р И. Христова, гл.ас.д-р Е.Дараданова гл. ас. д-р Е.Дараданова, д-р Валентина Седефчева |
2.09.2021 |
14.00 ч. |
https://elearn.uni-sofia.bg/mod/bigbluebuttonbn/view.php?id=674509 |
Балканистика |
Южнославянски литератури |
доц. д-р И.Христова |
01.09.2021 |
10.30 |
159 |
Българска филология – задочно обучение |
Славянски литератури |
гл. ас. д-р Е.Дараданова |
27.08.2021 |
10.00 |
156 |
СФ - втори курс |
История на славянските литератури първа и втора част |
доц. д-р А.Бурова, гл. ас. д-р С.Димитрова |
26.08.2021
|
10.00 |
156 |
Българска филология - трети курс |
Славянски литератури |
Доц. д-р А.Бурова, гл. ас.д-р С.Димитрова, гл. ас.д-р В.Колев, .ас. К. Янев |
27.08.2021 |
12.00. |
156 к. |
СФ – Чешка филология – трети курс |
История на чешката литература – първа част |
гл. ас. д-р С.Димитрова, ас. Т.Бончева |
18.08.2021 |
10.00 |
156 к. |
СФ – Чешка филология – трети курс |
История на чешката литература –втора част |
доц. д-р Д. Григоров, ас.Т.Бончева |
18.08.2021 |
10.00 |
156 к. |
СФ – Чешка филология – трета част |
История на чешката литература трета част |
доц. д-р Д. Григоров, ас.Т.Бончева |
27.08.2021 |
10.00 |
156 |
СФ- Чешка филология – четвърти курс |
История на чешката литература четвърта част |
доц. д-р А.Бурова, ас. Т.Бончева |
27.08.2021 |
10.00 |
156 |
СФ Литературоведска магистърска специализация |
Най – нови славянски литератури |
Доц. д-р А.Бурова |
18.08.2021 |
11.30 |
156 |
СФ – Словашка филология – трети курс |
История на словашката литература – първа част |
Доц. д-р Добромир Григоров, ас. Т.Бончева |
27.08.2021 |
12.00 |
156 |
СФ – Словашка филология – трети курс |
История на словашката литература – II част |
гл. ас. д-р Славея Димитрова, ас. Т. Бончева |
27.08.2021 |
12.00 |
156 |
СФ – Словашка филология – четвърти курс |
История на словашката литература – III част |
Гл. ас. д-р Славея Димитрова, ас. Т. Бончева |
18.08.2021 |
11.30 |
156 |
СФ – Словашка филология – четвърти курс |
История на словашката литература – четвърта част |
доц. д-р Добромир Григоров, ас. Т. Бончева |
27.08.2021 |
12.00 |
156 |
СФ – пети курс |
Магистърски литературоведски семинар (дипломна работа) |
Гл. ас. д-р Славея Димитрова |
3.09.2021 |
От 10.00 до 13.00 |
156 |
Украинска филология – трети и четвърти курс |
История на украинската литература – първа, втора, трета и четвърта част |
гл.ас. д-р В.Колев |
2.09.2021 |
10.00 |
156 |
СФ – Украинска филология – първи |
Исторически и културни реалии на Украйна |
гл.ас. д-р В.Колев |
3.09.2021 |
10.00 |
156/158 |
СФ- Чешка филология, словашка филология |
Исторически и културни реалии на Чехия и Словакия |
проф. д-р Владимир Пенчев |
3.09.2021 |
11.00 |
149 |
СФ – Полска филология - трети ичетвърти курс |
История на полската литература – първа, втора , трета и четвърта част |
проф. дфн Калина Бахнева, ас. Кристиян Янев |
- Details
- Category: Специалности
Катедра славянско езикознание
Лятна сесия – 2023/2024 уч. г.
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
20.06.2024
21.06.2024 |
9.00-писмен 9.00ч. устен- |
160Б |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език – II част – първи курс |
доц. д-р Стилиян Стойчев, лектор |
12.06.2024
13.06.2024 |
9.00 -писмен 9.00 - устен |
160Б |
СФ – бохемистика |
Практически чешки език – IV част- втори курс |
доц.. д-р Стилиян Стойчев, лектор |
28.06.2024 |
9.00 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език – III курс, шеста част |
гл. ас. д-р Емилия Македонска, лектор |
15.06.2024 |
10.00 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език – IV курс, осма част |
Хон. ас. д-р Ирена Манкова, |
8.06.2024 |
10.00 |
160Б/ 154 |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език V курс -десета част |
доц. д-р Р.Железарова, гл. ас. д-р Е.Македонска, лектор Зденек Андърле |
10.06.2024 |
10.00 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Комуникативни умения на чешкия език - I курс |
Проф.дфн. Маргарита Младенова |
17.06.2024 |
9.00 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Съвременен чешки език – морфология – II курс |
доц. д-р Стилиян Стойчев |
26.06.2024 |
9.00 |
154 |
СФ – бохемистика |
Историческа граматика на чешкия език - III курс |
Проф. дфн Маргарита Младенова |
11.06.2024 |
10.00 |
154 |
СФ – бохемистика |
Прагматика на чешкия език |
Проф. дфн Маргарита Младенова |
10.06.2024 |
10.00 |
160Б/ 154 |
СФ - бохемисти |
Магистърски езиковедски семинар |
Доц. д-р Радост Железарова |
10.06.2024 |
12.00 |
160Б/ 154 |
СФ - бохемисти |
Конферентен превод |
Доц. д-р Радост Железарова |
14.06.2024 -писмен 19.06.2024 - устен |
10.00
14. 00 |
149 |
СФ – полска филология |
Практически полски език – II част, първи курс |
Гл. ас.д-р Витка Делева, гл. ас. д-р Жана Станчева, |
13.06.2024 писмен 3.07.2024 устен |
10.00ч.
10.00
|
149к. |
СФ – полонистика |
Практически полски език – IV част II курс |
гл. ас. д-р Жана Станчева, ас. Васил Гешев, лектор Жанета Павлович |
24.06.2024 |
10.00 |
149а |
СФ – полонистика |
Съвременен полски език – морфология – втори курс |
доц. д-р Диляна Денчева |
19.06.2024 |
10.30 |
149 |
СФ – полонистика |
Съвременен полски език –синтаксис и семантика – III курс |
гл. ас. д-р Жана Станчева |
10.06.2024 |
10.00 |
149 |
СФ – полонистика |
Историческа граматика на полския език - III курс |
Гл. ас. д-р Витка Делева |
14.06.2024 |
10.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Практически сръбски и хърватски език – I курс |
доц. д-р Димка Савова, гл. ас. д-р М. Стефанов |
12.06.2024 |
9.30 |
109 |
СФ – Сръбски и хърватски |
Практически сръбски и хърватски език – четвърта част – втори курс |
гл. ас. д-р Росица Стефчева , гл. ас. д-р Мартин Стефанов |
11.06.2024
14.06.2024 |
9.00 – писмен 10.00 - устен |
159 |
СФ – Сръбски и хърватски |
Практически сръбски и хърватски език – III курс, шеста част |
хон. ас. Т.Дункова, лектори Биляна Васич и Невен Лукачевич |
11.06.2024 |
9.00ч - писмен 14.00ч - устен |
159 |
СФ – сръбски и хърватски |
Практически сръбски и хърватски – четвърти курс, осма част |
хон.ас. Татяна.Дункова и лектори Биляна Васич и Невен Лукачевич |
17.06.2024 |
11.00ч. |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Съвременен сръбски и хърватски език – морфология – II курс |
доц. д-р Димка Савова |
11.06.2024 |
10.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Съвременен сръбски и хърватски език –синтаксис и семантика – трети курс |
Гл. ас. д-р Росица Стефчева |
11.06.2024 |
14.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Прагматика на сръбския и хърватския език |
Гл. ас. д-р Росица Стефчева |
10.06.2024 |
10.30-11.30 |
II фонетичен к. |
СФ – сръбски и хърватски |
Работа с текст на сръбски хърватски език – за хърватски – според уговорена дата и час с хърватския лектор - II к. |
Лектор Биляна Васич |
10.06.2024 |
8.30-10.00 |
II фонетичен к. |
СФ – сръбски и хърватски |
Лексика и фразеология на сръбски и хърватски език – за хърватски– според уговорени дата и час с хърватския лектор - III к. |
Лектор Биляна Васич |
10.06.2024 |
13.30 - 15.00 |
II фонетичен к. |
СФ – сръбски и хърватски |
Комуникативни умения на сръбски и хърватски език – за хърватски - според уговорени дата и час с хърватския лектор – I курс |
Лектор Биляна Васич |
31.05..2024 и 10.06.2024 |
10.30-12.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски |
Норма и стандартизация на сръбски и хърватски език – за хърватски - според уговорени дата и час с хърватския лектор - IV курс |
Лектор Биляна Васич.
|
13.06.2024 |
10.00 |
159 |
СФ |
Психология – трети курс |
гл. ас. д-р Илияна Кираджиева |
14.06.2024 |
8.30 |
437 к. – 1 блок |
СФ – словакистика |
Практически словашки език – I курс , втора част |
гл. ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
10.06.2024 |
9.00 |
437 к. – 1 блок |
СФ – словакистика |
Практически словашки език – II курс, четвърта част |
ас. Евгения Митева, лектор Владимира Гечова |
17.06.2024 |
8.30 |
154 |
СФ – словакистика |
Практически словашки език –III курс, шеста част |
гл. ас. д-р Д. Иванова , лектор Владимира Гечова. |
14.06.2024 |
8.30 |
437 1 блок |
СФ – словакистика |
Практически словашки език – IV курс, осма част |
гл. ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
13.06.2024 |
8.30 |
437 1 блок |
СФ – словакистика |
Съвременен словашки език – морфология – втори курс |
гл. ас. д-р Д. Иванова |
18.06.2024 |
8.30 |
437 1 блок |
СФ – словакистика |
Съвременен словашки език – синтаксис и семантика |
гл. ас. д-р Диана Иванова |
21.06.2024 |
10.00 |
153 |
СФ – словакистика |
История на словашкия книжовен език . трети курс |
Хон. пр. доц. д-р Даниела Константинова |
14.06.2024 |
13.00 |
437 1 блок |
СФ – словакистика |
Комуникативни умения на словашкия език – първа част – първи курс |
лектор Владимира Гечова |
10.06.2024 |
13.00 |
437к 1 блок |
СФ – словакистика |
Работа с текст на словашкия език втора част – втори курс |
ас. Евгения Митева |
11.06.2024 |
9.00 |
437к. 1блок |
СФ – словакистика |
Втори славянски език – словашки за бохемисти |
ас. Евгения Митева |
17.06.2024 |
13.00 |
154 |
СФ – словакистика |
Лексика и фразеология на словашкия език -втора част – трети курс |
гл. ас. д-р Д. Иванова |
13.06.2024 |
13.00 |
437 1блок |
СФ – словакистика |
Норма и стандартизация на словашкия език |
Лектор Владимира Гечова |
4.07.2024 |
9.30 |
428 1 блок |
СФ – украинистика |
Практически украински език – I курс, втора част |
доц. д-р Албена Стаменова, гл. ас. д-р Райна Камберова |
12.06.2024 |
10.30 |
430 к. 1 блок |
СФ – украинистика |
Практически украински език – четвърта част – втори курс |
хон. ас. д-р Олена Сирук |
3.07.2024 |
9.30ч. 14.00ч. |
428 – първи блок |
СФ – украинистика |
Практически украински език – шеста част – трети курс |
гл. ас. д-р Райна Камберова, хон. ас. д-р Олена Сирук |
10.06.2024 |
10.00 |
430 –първи блок |
СФ – украинистика |
Практически украински език – осма част – четвърти курс |
хон. ас. д-р Олена Сирук |
2.07.2024 |
10.00 |
428 бл.1 |
СФ – украинистика |
Комуникативни умения на украинския език- първи курс |
ас. д-р Лилия Желева |
17.06.2024 |
10.30 |
430 – първи блок |
СФ – украинистика |
Работа с текст на украинския език - II курс |
хон. ас. д-р Олена Сирук |
18.06.2024 |
10.00 |
428к. |
СФ – украинистика |
Лексика и фразеология на украинския език- трети курс |
гл. ас. д-р Павлина Мартинова Иванова |
14.06.2024 |
10.00 |
430 -първи блок |
СФ – украинистика |
Съвременен украински език – морфология -II курс |
Гл. ас. д-р Павлина Мартинова Иванова |
19.06.2024 |
10.00 |
430- първи блок |
СФ – украинистика |
Съвременен украински език – синтаксис и семантика -III курс |
Гл. ас. д-р Павлина Мартинова Иванова |
10.06.2024 |
9.30 |
428 1 блок. |
СФ – украинистика |
Прагматика на украинския език – пети курс |
Гл. ас. д-р Райна Камберова |
11.06.2024 |
9.30 |
428 |
СФ – украинистика |
Магистърски езиковедски семинар |
Гл. ас. д-р Райна Камберова |
10.00 |
428 – първи блок |
СФ – украинистика |
Конферентен превод |
Хон. ас. д-р Лилия Желева |
|
10.06.2024 |
13.00 |
149 |
СФ - полонистика |
Втори славянски език – украински за полонисти |
ас. д-р Лилия Желева |
12.06.2024 |
9.30 |
428 1блок |
СФ – украинистика |
Норма и стандартизация на украинския език – четвърти курс |
Гл. ас. д-р Райна Камберова |
27.06.2024 |
10.00 |
154 |
Славянска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – IV к. |
Проф. д-р Валентин Гешев, гл. ас. д-р Мая Радичева |
12.06.2024 |
9.00 |
153 |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс – първа и шеста група |
гл. ас. д-р Мая Радичева |
13.06.2024 |
9.00 |
153 |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс - втора и четвърта група |
гл. ас. д-р Мая Радичева |
14.06.2024 |
9.00 |
153 |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс – трета и пета група |
гл. ас. д-р Мая Радичева |
11.06.2024 26.06. 2024 |
10.00 |
109 |
Балканистика |
СИД – сръбски език |
гл. ас. д-р Мартин Стефанов |
04.07.2024 |
14.00 |
159 |
СФ, III курс |
Философия |
Калоян Нечев |
Всички останали изпити ще се проведат според уговорените с преподавателите дати.
- Details
- Category: Специалности
Катедра по славянско езикознание
лятна сесия
2021/2022 уч. г.
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
20.06.2022 -писмен
21.06.2022-устен |
9.00-писмен
|
160Б |
СФ –Чешка филология |
Практически чешки език – II част – първи курс |
доц. д-р С.Стойчев, лектор Е. Коваржова |
13.06.2022 -писмен 14.06.2022 – устен |
9.00 |
160Б |
СФ –Чешка филология |
Практически чешки език – IV част- втори курс |
доц. д-р С.Стойчев, лектор Е. Коваржова |
16.06.2022- писмен 17.06.2022 - устен |
9.00 ч. |
160 б |
СФ –Чешка филология |
Практически чешки език – III курс, шеста част |
Гл. ас. д-р Е. Македонска, лектор Е.Коваржова |
.28.06.2022- писмен 29.06.2022- устен |
9.00ч |
159
160Б |
СФ –Чешка филология |
Практически чешки език – IV курс, осма част |
Хон. ас. д-р Ирена Манкова, лектор Е. Коваржова |
21.06.2022 |
10.00ч. |
160Б |
СФ –Чешка филология |
Комуникативни умения на чешкия език - I курс |
Проф.дфн. М. Младенова |
20.06.2022 |
9.00 –писмен
13.00- устен |
154 |
СФ –Чешка филология |
Съвременен чешки език – морфология – II курс |
доц. д-р С. Стойчев
|
28.06.2022 |
10.00ч. |
160Б |
СФ – Чешка филология |
Съвременен чешки език –синтаксис и семантика – III курс |
Доц. д-р Цветанка Аврамова |
24.06.2022 |
10.00ч |
154 |
СФ – Чешка филология |
Историческа граматика на чешкия език - III курс |
Проф. дфн М.Младенова |
12.06.2022 |
8.00ч. |
154 |
СФ – Чешка филология |
Прагматика на чешкия език |
Проф. дфн М.Младенова |
15.06.2022 Писмен
16.06.2022 устен |
10.00
9.00ч |
149 |
СФ – Полска филология |
Практически полски език – I курс |
Гл. ас.д-р Витка Делева, гл. ас. д-р Жана Станчева, лектор Жанета Павлович |
14.06.2022- писмен |
10.00ч. |
149к. |
СФ – Полска филология |
Практически полски език – IV част II курс |
гл. ас. д-р Ж.Станчева, ас. Васил Гешев |
20.06.2022 |
10.00ч. |
149 |
СФ – Полска филология |
Съвременен полски език –синтаксис и семантика – III курс |
Гл. ас. д-р Жана Станчева |
13.06.2022 |
9.00ч. |
149 |
СФ – Полска филология |
Прагматика на полския език – пети курс |
Гл. ас. д-р Витка Делева |
16.06.2022 |
10.00ч |
109 |
СФ – Сръбска и хърватска филология |
Практически сръбски и хърватски език – I курс |
Доц. д-р Димка Савова |
14.06.2022 |
14.00ч. |
109к. |
СФ – Сръбска и хърватска филология |
Практически сръбски и хърватски език – четвърта част – втори курс |
Гл. ас. д-р Росица Стефчева, гл. ас. д-р Мартин Стефанов |
14.06.2022 - писмен 15.06.2022 -устен |
9.00
10.00 |
159
159 |
СФ – Сръбска и хърватска филология |
Практически сръбски и хърватски език – VI част, III курс
|
Хон. преп. Т. Дункова, лектори Б. Васич и А. Сучец |
16.06.2022 - писмен 16.06.2022 -устен |
9.00
15.00 |
159
159 |
СФ – сръбска и хърватска филология |
Практически сръбски и хърватски – VIII част, IV курс |
Хон. преп. Т. Дункова и лектори Б. Васич и А. Сучец |
18.06.2022 |
12.00ч. |
153 |
СФ – сръбска и хърватска филология |
Съвременен сръбски и хърватски език – морфология – II курс |
Доц. д-р Димка Савова |
20.06.2022 |
10.00ч. |
109 |
СФ – сръбска и хърватска филология |
Съвременен сръбски и хърватски език –синтаксис и семантика – трети курс |
Гл. ас. д-р Росица Стефчева |
14.06.2022 |
10.00ч. |
109 |
СФ – сръбска и хърватска филология |
Прагматика на сръбския и хърватския език |
Гл. ас. д-р Росица Стефчева |
16.06.2022 |
12.00ч. |
109 |
СФ – сръбска и хърватска филология |
Магистърски езиковедски семинар |
Гл. ас. д-р Мартин Стефанов |
17.06.2022 |
8.30 |
437 – първи блок |
СФ – Словашка филология |
Практически словашки език –втора част I курс |
гл. ас. д-р Д. Иванова, лектор Владимира Гечова |
17.06.2022 |
13.30 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Комуникативни умения на словашкия език |
Лектор Владимира Гечова |
15.06.2022. |
8.30 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Практически словашки език – четвърта част II курс |
гл. ас. д-р Д. Иванова, лектор Владимира Гечова |
15.06.2022г. |
13.30 ч. |
437 |
СФ – Словашка филология |
Работа с текст на словашкия език – втора част |
Гл. ас. д-р Диана Иванова |
22.06.2022 |
8.30 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Съвременен словашки език - морфология |
гл. ас. д-р Д. Иванова |
14.06.2022 |
10.15 |
439 |
СФ – Словашка филология |
Практически словашки език –шеста част -III курс |
хон. ас. д-р П.Николова, лектор Владимира Гечова |
14.06.2022 |
14.30 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Лексика и фразлогия на словашкия език – втора част – трети курс |
Лектор Владимира Гечова |
21.06.2022 |
8.30 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Съвременен словашки език –синтаксис и семантика |
Гл. ас. д-р Диана Иванова |
13.06.2022 |
8.30 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Практически словашки език – осма част – четвърти курс |
Гл.ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
14.06.2022 |
8.30 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Втори славянски език – словашки за бохемисти –четвърти курс |
Гл. ас. д-р Диана Иванова |
13.06.2022 |
8.30 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Норма и стандартизация на словашкия език |
Лектор Владимира Гечова |
8.06.2022 |
10.15 |
437 |
СФ – Словашка филология |
Практически словашси език – десета част – пети курс |
Хон. ас. д-р Полина Никлова, лектор В. Гечова |
7.07.2022 |
10.00ч. |
428к. – първи блок |
СФ – Украинска филология |
Практически украински език – I курс |
Доц. д-р А.Стаменова, лектор Олена Книш |
5.07.2022 |
10.00ч. |
428к. бл.1 |
СФ – Украинска филология |
Комуникативни умения на укранския език- първи курс |
Хон. ас. д-р Лилия Желева |
29.06.2022 |
10.00ч. |
430к. – първи блок |
СФ – Украинска филология |
Работа с текст на украинския език - II курс |
Лектор Олена Книш |
|
9.00ч. |
428 к. – първи блок |
СФ – Украинска филология |
Практически украински език – шест ачаст – трети курс |
Доц. д-р А.Стаменова , лектор О.Книш |
18.06.2022 |
10.00ч. |
428к. |
СФ – Украинска филология |
Лексика и фразеология на украинския език- трети курс |
Лектор Олена Книш |
20.06.2022 |
10.00 |
430 к.-първи блок |
СФ – Украинска филология |
Съвременен украински език – морфология -II курс |
Гл. ас. д-р П. Мартинова Иванова |
15.06.2022 |
9.00ч. |
428к. |
СФ – Украинска филология |
Практически украински език –III курс – шеста част |
Гл. ас. д-р Р. Камберова |
13.06.2022 |
10.00 |
430к.- първи блок |
СФ – Украинска филология |
Съвременен украински език – синтаксис и семантика -III курс |
Гл. ас. д-р П. Мартинова Иванова |
13.06.2022 |
9.30ч. |
153к. |
СФ – Украинска филология |
Прагматика на украинския език – пети курс |
Гл. ас. д-р Р. Камберова |
14.06.2022 |
9.00ч. |
428к. |
СФ – Украинска филология |
Магистърски езиковедски семинар |
Гл. ас. д-р Р. Камберова |
13.06.2022г. |
10.00ч. |
428к – първи блок |
СФ – Украинска филология |
Конферентен превод |
Хон. ас. д-р Лилия Желева |
14.06.2022 |
10.00ч. |
160в |
СФ- полска филология |
Втори славянски език – украински за полонисти |
Хон. ас. д-р Лилия Желева |
15.06.2022 |
10.00ч |
154к. |
Славянска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – четвърти курс |
Проф. д-р Валентин Гешев, гл. ас. д-р Мая Радичева |
21.06.2022 |
10.00ч. |
154к. |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс – първа група |
Проф. д-р Валентин Гешев, гл. ас. д-р Мая Радичева |
20.06.2022 |
10.00ч. |
154к. |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс - втора група |
Проф. д-р Валентин Гешев, гл. ас. д-р Мая Радичева |
22.06.2022 |
10.00ч. |
154к. |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс – трета група |
Проф. д-р Валентин Гешев, гл. ас. д-р Мая Радичева |
23.06.2022 |
10.00ч. |
154к. |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс четвърта група |
Проф. д-р Валентин Гешев, гл. ас. д-р Мая Радичева |
24.06.2022 |
10.00ч. |
154к. |
Българска филология |
Сравнителна граматика на славянските езици – втори курс – пета и шеста групи |
Проф. д-р Валентин Гешев, гл. ас. д-р Мая Радичева |
Всички останали изпити ще се проведат според уговорените с преподавателите дати.
- Details
- Category: Специалности
Катедра по славянско езикознание
Сесия: зимна 2023/2024
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
||||
31.01.2024 |
10.00 |
154к. |
СФ / Славянска филология/ чешки, и полски профили |
I |
Увод в славянската филология |
хон. пр. проф.дфн Найда Иванова |
||||
12.02.2024 |
10.00 |
154к. |
СФ / Славянска филология /сръбски и хърватски и украински профил/ |
I |
Увод в славянската филология |
хон. пр. проф.дфн Найда Иванова |
||||
13.02.2024 |
10.00 |
154к |
СФ / Славянска филология/ словашки |
I |
Увод в славянската филология |
хон. пр. проф.дфн Найда Иванова |
||||
29.01.2024 |
9.00 писмен |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
I |
Практически чешки език – първа част |
доц. д-р Стилиян Стойчев, лектор Зденек Андърле |
||||
25.01.2024 |
10.00 |
149 к. |
Славянска филология /полски профил/ |
I |
Практически полски език – първа част |
гл.ас. д-р Витка Делева и гл. ас. д-р Жана Станчева |
||||
24.01.2024 |
10.00 |
109 |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
I |
Практически сръбски и хърватски език – първа част |
доц. д-р Димка Савова |
||||
24.01.2024 |
8.30 |
Бл.1 437 |
Славянска филология-словашки профил |
I |
Практически словашки език – първа част |
гл.ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
||||
31.01.2024 |
9.30 |
428к.. |
Славянска филология - украински профил |
Практически украински език – първа част |
гл.ас. д-р Райна Камберова |
|||||
8.02.2024 |
9.00 |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
II |
Съвременен славянски език – фонетика и фонология -/чешки/ |
доц. д-р Стилиян Стойчев |
||||
8.02.2024 |
10.00 |
149к. |
Славянска филология /полски профил/ |
II |
Съвременен славянски език- полски – фонетика и фонология |
гл.ас. д-р Витка Делева |
||||
23.01.2024 |
10.00 |
430 |
Славянска филология Украински профил |
II |
Съвременен славянски език – фонетика и фонология/украински/ |
гл.ас. д-р Павлина Мартинова |
||||
25.01.2024
26.01.2024 |
9.00 -12.00 –писмен 9.00 устен |
160 Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
II |
Практически чешки език – трета част |
доц. д-р Стилиян Стойчев |
||||
26.01.2024 |
10.00 |
149 к. |
Славянска филология /полски профил/ |
II |
Практически полски език – трета част |
гл.ас. д-р Жана Станчева, ас. Васил Гешев |
||||
22.01.2024 |
9.00 |
1бл. 439 |
Славянска филология /словашки профил/ |
II |
Практически словашки език – трета част |
ас. Евгения Митева, лектор Владимира Гечова |
||||
10.02.2024 |
14.00 |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
III
|
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология -/чешки/ |
доц. д-р Цветанка Аврамова |
||||
22.01.2024 |
12.00 |
149 |
Славянска филология /полски профил/ |
III |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология/полски/ |
гл. ас. д-р Жана Станчева |
||||
25.01.2024 |
11.00 |
109 к./ 153 к/ |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
III |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология / сръбски и хърватски/ |
доц. д-р Димка Савова |
||||
23.01.2024 |
8.30 |
1 бл. 437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
III |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология / словашки/ |
гл. ас. д-р Диана Иванова |
||||
14.02.2024 |
14.00 |
430 |
Славянска филология украински профил |
III |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология / украински/ |
гл.ас. д-р Павлина Мартинова |
||||
22.01.2024 |
8.30 |
Бл.1 437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
III |
Практически словашки език пета част |
гл. ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
||||
6.02.2024 |
9.30. |
Блок 1, 428 к. |
Славянска филология /украински профил/ |
III |
Практически украински език пета част |
гл.ас. д-р Райна Камберова |
||||
21.01.2024 |
10.00ч. |
154 |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
IV |
Историческа граматика на чешкия език |
хон. пр. проф. дфн Маргарита Младенова |
||||
22.01.2024 |
10.30 |
149 к. |
Славянска филология /полски профил/ |
IV |
Историческа граматика на полския език |
гл. ас. д-р Витка Делева |
||||
22.01.2024 |
10.00 |
153 |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
IV |
Историческа граматика на сръбския и хърватския език |
гл.ас. д-р Мартин Стефанов |
||||
22.01.2024 |
12.00 |
149а |
Славянска филология /полски профил |
IV |
Втори славянски език – украински за полонисти |
гл. ас. д-р Лилия Желева |
||||
22.01.2024 |
16.00ч |
109 |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
IV |
Втори славянски език –словенски за сръбски и хърватски |
Лектор Ева Шпрагер |
||||
23.01.2024 |
9.00 |
439 Бл.1 |
Славянска филология /словашки профил/ |
IV |
Втори славянски език словашки за бохемисти |
ас. Евгения Митева |
||||
24.01.2024 |
8.30 |
437 Бл.1 |
Славянска филология/словашски профил/ |
IV |
Практически словашки език – седма част |
гл. ас. д-р Диана Иванова, лектор Владимира Гечова |
||||
15.01.2024 |
17 ч. |
125 |
Славянска филология |
IV |
Педагогика |
гл. ас. Константин Теодосиев |
||||
22.01.2024 |
11.00ч. |
150 к. |
Славянска филология |
V |
Теория на превода |
доц. д-р Радост Железарова |
||||
23.01.2024 |
11.00 |
160Б |
Славянска филология/профил бохемистика/ |
V |
Практика на превода на чешки език |
доц. д-р Радост Железарова |
||||
2.02.2024 |
9.30 |
428 |
Славянска филология /украински профил/ |
V |
Практика на превода на украински език |
гл.ас. д-р Райна Камберова |
||||
23.01.2024 |
9.00 |
153 |
Славянска филология профил словакистика |
V |
История на словашкия книжовен език втора част |
хон. пр. доц. д-р Даниела Константинова |
||||
22.01.2024 |
10.00 |
153 |
Славянска филология /сръбски хърватски профил/ |
V |
Стилистика на сръбски и хърватски език |
гл.ас. д-р Мартин Стефанов |
||||
1.02.2024 |
9.30 |
428 |
Славянска филология /украински профил/ |
V |
Стилистика на украинския език |
гл.ас. д-р Райна Камберова |
||||
24.01.2024 |
9.00 |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
V |
Практически чешки език девета част |
доц. д-р Радост Железарова, гл.ас. д-р Е. Македонска, лектор Зденек Андърле |
||||
31.01.2024 |
12.00ч.. |
159 |
Славянска филология |
V |
Структура на славянските езици пети курс |
доц.д-р Цветанка Аврамова |
||||
20.01.2024 |
10.00ч. |
154к. |
Славянска филология |
V |
Интердисциплинарно изучаване на славянските езици – пети курс |
хон.пр. проф. дфн Маргарита Младенова |
||||
19.01.2024 |
10.00ч. |
160Б |
Славянска филология /профил бохемистика/ |
I |
Правоговор и правопис на чешкия език |
хон. пр. проф.дфн Маргарита Младеноа |
||||
22.01.2024 |
15.00 |
II фонетичен |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
I |
Правоговор и правопис на сръбскияи хърватския език |
Лектор Биляна Васич |
||||
24.01.2024 |
13.00 |
437, Бл.1 |
Славянска филология /словашки профил/ |
I |
Правоговор и правопис на словашкия език |
доц. д-р Величко Панйотов, лектор Владимира Гечова |
||||
25.01.2024 |
9..00 |
Бл.1 428 |
Славянска филлогия /украински профил/ |
I |
Правоговор и правопис на украинския език |
гл. ас. д-р Лилия Желева |
||||
29.01.2024 |
9.00. |
160В |
Славянска филология /профил бохемистика |
II |
Комуникативни умения на чешкия език – втора част |
Лектор Зденек Андърле |
||||
22.01.2024 |
13.00 |
II фонетичен |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил/ |
Комуникативни умения на сръбски и хърватски език – втора част |
Лектор Биляна Васич |
|||||
22.01.2024 |
15.00 |
1бл. 439 |
Славянска филология /словашки профил/ |
II |
Комуникативни умения на словашкия език – втора част |
лектор Владимира Гечова, ас. Е. Митева |
||||
25.01.2024 |
13.00 |
430 |
Славянска филология /украински профил/ |
II |
Комуникативни умения на украинския език – втора част |
хон. ас. Олена Сирук |
||||
23.01.2024 |
11.00 |
109 |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил |
II |
Работа с текст на сръбски и хърватски език |
доц. д-р Димка Савова |
||||
22.01.2024 |
13.00 |
1 бл. 439 |
Славянска филология /словашки профил/ |
II |
Работа с текст на словашкия език –първа част |
ас. Евгения Митева |
||||
25.01.2024 |
10.00 |
1 бл. 430 |
Славянска филология /украински профил/ |
II |
Работа с текст на украинския език |
хон. ас. Олена Сирук |
||||
23.01.2024 |
15.00 |
II фонетичен |
Славянска филология /сръбски и хърватски профил |
III |
Лексика и фразеология на сръбския и хърватския език –първа част |
лектор Биляна Васич |
||||
22.01.2024 |
13.00 |
1бл. 437 |
Славянска филология /словашки профил |
III |
Лексика и фразеология на словашкия език първа част |
лектор Владимира Гечова |
||||
13.02.2024 |
10.00 |
1 бл. 430 |
Славянска филология /украински профил/ |
III |
Лексика и фразеология на украинския език първа част |
хон. ас. Олена Сирук |
||||
17.01.2024 |
14.30 |
II фонетичен |
Славянска филология /сръбски хърватски профил/ |
IV |
Делова кореспонденция на сръбския и хърватския език |
лектор Биляна Васич |
||||
24.01.2024 |
13.00 |
437 |
Славянска филология /словашки профил/ |
IV |
Делова кореспонденция на словашкия език |
лектор Владимира Гечова |
||||
7.02.2024 |
9.30 |
Блок 1 428 к.. |
Славянска филология /украински профил/ |
IV |
Делова кореспонденция на украинския език |
гл.ас. д-р Райна Камберова |
Всички останали изпити ще се проведат според уговорените с преподавателите дати!
- Details
- Category: Специалности
Катедра по славянско езикзонание
Лятна сесия - 2022/2023 уч. г.
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
|
19.06.2023
20.06.2023 |
9.00 -писмен 9.00 - устен |
160Б |
СФ –бохемистика |
Практически чешки език – II част – първи курс |
доц. д-р С.Стойчев, |
|
20.06.2023
23.06.2023 |
9.00 –писмен
10.00 устен |
149 |
СФ - полонистика |
Практически полски език - II част – първи курс |
Гл.ас. д-р В. Делева и гл.ас.д-р Ж.Станчева Гл.ас. д-р В.Делева и гл.ас.д-р Ж. Станчева, лектор Ж.Павлович |
|
19.06.2023 |
10.00 |
109 |
СФ – сръбски и хърватски профил |
Практически сръбски и хърватски език - II част – първи курс |
Доц. д-р Д. Савова |
|
16.06.2023 |
9.00 |
437, I блок |
СФ - словакистика |
Практически словашки език II част – първи курс |
Ас. Е.Митева, лектор В. Гечова |
|
5. 07. 2023 Писмен 7.07.2023 устен |
10.00
10.00 |
428 I блок |
СФ украинистика |
Практически украински език II част – първи курс |
Доц. д-р А. Стаменова |
|
14.06.2023 Писмен 16.06.2023 устен |
9.00 |
160Б |
СФ - бохемистика |
Практически чешки език – IV част- втори курс |
доц.. д-р С.Стойчев |
|
12.06.2023
15.06.2023 |
10.00– писмен
10.00ч. - устен |
149 |
СФ - полонистика |
Практически полски език – IV част – втори курс
|
Гл.ас. д-р Ж. Станчева, ас. Васил Гешев, хон. ас. А. Ечевери Гл.ас. д-р Ж.Станчева, ас. В. Гешев, лектор Ж. Павлович, хон. ас. А. Ечевери |
|
30.06.2023 |
8.30 |
109 |
СФ - сръбски и хърватски профил |
Практически сръбски и хърватски език – IV част – втори курс |
Гл.ас. д-р Р. Стефчева |
|
13.06.2022 |
9.00 |
437 |
СФ - словакистика |
Практически словашки език – IV част – втори курс |
Гл. ас. д-р. Д. Иванова |
|
13.06.2023 |
10.00 |
428 I блок |
СФ украинистика |
Практически украински език – IV част – II курс |
Гл.ас.д-р Р. Камберова |
|
15.06.2023 писмен 16.06.2023 устен |
10.00
10.00 |
160 б |
СФ–бохемистика |
Практически чешки език – III курс – VI част |
Гл. ас. д-р Е.Македонска, лектор Зденек Андърле |
|
14.06.2023
26.06.2023 |
10.30 писмен 9.00 устен |
149 |
СФ - полонистика |
Практически полски език – III курс - VI част |
Ас. В. Гешев, хон. ас. А. Ечевери, лектор Ж.Павлович |
|
16.06.2023 |
9.00ч. писмен 14.00 - устен |
158 |
СФ - сръбски и хърватски профил |
Практически сръбски и хърватски език – III курс– VI част |
Хон. ас. Т.Дункова, Лектори Б. Васич и Н. Лукачевич |
|
13.06.2023 |
9.00 |
437 I блок |
СФ - словакистика |
Практически словашки език – III курс - VI част |
Гл.ас. д-р Д. Иванова , лектор В. Гечова |
|
14.06.2023 |
9.00 |
428 – I блок |
СФ украинистика |
Практически украински език – III курс - VI част |
Гл. ас. д-р Р. Камберова |
|
13.06.2023 Писмен 14.06.2023 устен |
10.00
13.00 |
149
|
СФ - полонистика |
Практически полски език – IV курс - VIII част |
доц. д-р Д. Денчева, лектор Ж. Павлович |
|
14.06.2023
15.06.2023
|
9.00 писмен устен -10.00 |
158
|
СФ - сръбски и хърватски профил |
Практически сръбски и хърватски език – IV курс - VIII част |
Хон. ас. Т. Дункова, лектори Б. Васич и Н. Лукачевич |
|
12.06.2023 |
9.00 |
439 |
СФ - словакистика |
Практически словашки език – IV курс - VIII част |
ас. Е. Митева, лектор В. Гечова |
|
5.07.2023 |
9.00 |
160Б |
СФ – бохемистика |
ССЕ – Морфология на чешкия език – II курс бохемистика |
Доц. д-р С. Стойчев |
|
30.06.2023 |
10.00 |
149 |
СФ - полонистика |
ССЕ – Морфология на полския език – II курс полонистика |
Доц.д-р Д. Денчева |
|
15.06.2023 |
11.00 |
109 |
СФ - сръбски и хърватски профил |
ССЕ – Морфология на сръбския и хърватския език език – II курс – сръбски и хърватски профил |
доц.д-р Д. Савова |
|
14.06.2023 |
9.00 |
437 I блок |
СФ - словакистика |
ССЕ – Морфология на словашкия език – II курс словакистика |
Гл.ас. д-р Д. Иванова |
|
30.06.2023 |
10.00 |
430 I блок |
СФ украинистика |
ССЕ – Морфология на украинския език език – II курс украинистика |
Гл. ас. д-р Павлина Мартинова |
|
22.06.2023 |
12.00 |
154 |
СФ –бохемистика |
ССЕ – Синтаксис и семантика на чешкия език –III курс бохемистика |
Доц. д-р Цветанка Аврамова |
|
20.06.2023 |
13.30 |
149 |
СФ - полонистика |
ССЕ – Синтаксис и семантика на полския език –III курс полонистика |
Гл.ас. д-р Жана Станчева |
|
16.06.2023 |
9.00 |
109 |
СФ - сръбски и хърватски профил |
Синтаксис и семантика на сръбския и хърватския език –III курс сръбски и хърватски профил |
Гл.ас. д-р Р. Стефчева |
|
12.06.2023 |
9.00 |
437 |
СФ - словакистика |
Синтаксис и семантика на словашкия език –III курс словакистика |
Гл.ас. д-р Д. Иванова |
|
16.06.2023 |
10.00 |
430 I блок |
СФ украинистика |
Синтаксис и семантика на украинския език –III курс украинистика |
Гл. ас. д-р Павлина Мартинова |
|
19.06.2023 |
10.00 |
154 |
СФ –бохемистика |
Историческа граматика на чешкия език - III курс бохемисика |
Проф. дфн М. Младенова |
|
13.06.2023 |
10.00 |
428 I блок |
СФ украинистика |
Историческа граматика на украинския език - III курс украинистика |
Доц. д-р А. Стаменова |
|
13.06.2023 |
9.00 |
439 I блок |
СФ –бохемистика |
Втори славянски език – словашки за бохемисти III курс |
ас. Е. Митева |
|
13.06.2023 |
14.00 |
149а |
СФ - полонистика |
Втори славянски език – украински за полонисти III курс |
Хон. ас. д-р Лилия Желева |
|
19.06.2023
1.07.2023 |
9.00ч |
154 |
СФ – Сравнителна граматика на славянските езици |
IV курс СФ |
Проф. Д-р Валентин Гешев |
|
27.06.2023 |
10.00ч |
160б |
СФ –бохемистика |
История на чешкия книжовен език –I част IV курс |
Гл.ас.д-р Е. Македонска |
|
14.06.2023 |
10.00ч. |
428 I блок |
СФ –украинистика |
История на украинскиякнижовен език –I част IV курс |
Доц .д-р А. Стаменова |
|
12.06.2023 |
10.00ч. |
154 |
СФ –бохемистика |
Прагматика на чешкия език Vкурс бохемистика |
Проф. дфн М.Младенова |
|
12.06.2023 |
14.00 |
149 |
СФ - полонистика |
Прагматика на полския език Vкурс полонистика |
Гл.ас.д-р В. Делева |
|
12.06.2023 |
12.30 |
109 |
СФ - сръбски и хърватски профил |
Прагматика на сръбския и хърватския език език Vкурс сръбски и хърватски профил |
Гл.ас. д-р Р. Стефчева |
|
12.06.2023 |
10.00 |
154 |
СФ - словакистика |
Прпагматика на словашкия език - Vкурс |
Доц. д-р В. Панайотов |
|
16.06.2023 |
10.30 |
160Б |
СФ –бохемистика |
Комуникативни умения на чешкия език I част - I курс |
Проф.дфн. М. Младенова |
|
16.06.2023 |
13.00 |
437 I блок |
СФ - словакистика |
Комуникативни умения на словашкия език - I част I курс |
Гл.ас.д-р Д. Иванова |
|
19.06.2023 |
11.00 |
428, I блок |
СФ - украинистика |
Комуникативни умения на украинския език I част - I курс |
Хон. ас.д-р Лилия Желева |
|
6.06.2023 |
8.30 |
II Фонет.каб. |
СФ - сръбски и хърватски профил |
Работа с текст на сръбския и хърватския език II част – II курс |
Лектори Б. Васич и Н. Лукачевич |
|
13.06.2023 |
13.00 |
437 бл.I |
СФ - словакистика |
Работа с текст на словашкия език II част – II курс |
Гл.ас. д-р Д. Иванова |
|
12.06.2023 29.06.2023 |
8.30 10.00 |
149 |
СФ - полонистика |
Лексика и фразеология на полския език |
Хон.ас. Дорота Фатер |
|
12.06.2023 |
9.00 |
II Фонет. каб. |
СФ - сръбски и хърватски профил |
Лексика и фразеология на сръбския и хърватския език - II част, III курс |
Лектори Б. Васич и Н. Лукачевич |
|
13.06.2023 |
13.00 |
437 бл.I |
СФ - словакистика |
Лексика и фразеология на словашкия език - II част, III курс |
Лектор В. Гечова |
|
18.06.2023 |
10.00
|
160Б |
СФ –бохемистика |
Норма и стандартизация на чешкия език IV курс, бохемисти |
Гл.ас.д-р Е. Македонска |
|
12.06.2023
29.06.2023 |
10.00
11.00 |
149A |
СФ - полонистика |
Норма и стандартизация на полския език IV курс, полонисти |
Хон.ас. Дорота Фатер |
|
12.06.2023 |
13.00 |
II Фонет.каб. |
СФ - сръбски и хърватски профил |
Норма и стандартизация на сръбския и хърватския език IV курс, сръбски и хърватски профил |
Лектори Б. Васич и Н. Лукачевич |
|
12.06.2023 |
13.00 |
439 бл.I |
СФ - словакистика |
Норма и стандартизация на словашкия език IV курс, словакисти |
Лектор В. Гечова |
|
12.06.2023 |
14.00 |
428к. бл.1 |
СФ - украинистика |
Норма и стандартизация на украинския език IV курс, украинисти |
Гл.ас.д-р Р. Камберова |
|
14.06.2023 |
12.00 |
428 |
СФ - украинистика |
Магистърски езиковедски семинар , украинисти V курс |
Гл.ас.д-р Р. Камберова |
|
19.06.2023 1.07.2023 |
9.00 |
154 |
СФ |
Сравнителна граматика на славянските езици - |
Проф. д-р В. Гешев |
|
|
|
|||||
13.06.2023 |
9.00 |
153 |
Българска филология – II курс |
Сравнителна граматика на славянските езици -I група |
Гл. Ас. д-р М. Радичева |
|
14.06.2023 |
9.00 |
153 |
Българска филология – II курс |
Сравнителна граматика на славянските езици -II група |
Гл. ас. д-р М. Радичева |
|
15.06.2023 |
9.00 |
153 |
Българска филология – II курс |
Сравнителна граматика на славянските езици -III и IV група |
Гл. ас. д-р М. Радичева |
|
16.06.2023 |
9.00 |
153 |
Българска филология – II курс |
Сравнителна граматика на славянските езици Vи VI група |
Гл. ас. д-р М. Радичева |
Останалите изпити са според уговорените с преподавателите дати!
- Details
- Category: Специалности
Page 28 of 60