Специалности
Специалности
Бакалавърски програми
Учебна година: 2022/2023
Семестър: поправителна сесия
Катедра: „Общо, индоевропейско и балканско езикознание“
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Курс |
Дисциплина |
Преподавател |
21.08.2023 |
10:00 |
151а |
Балканистика и Румънска филология |
2,3 |
Румънска литература - I част |
Гл. ас. д-р Лора Ненковса |
21.08.2023 |
9:30 |
151 |
Балканистика |
3 |
Новогръцки език |
Надежда Генова |
21.08.2023 |
10:00 |
134 |
Балканистика |
1 |
История на Византия |
Проф. д-р Румен Бояджиев |
29.08.2023 |
11:00 |
134 |
Българска филология |
1 |
Общо езикознание |
Доц. Д-р Албена Мирчева |
30.08.2023 |
11:00 |
131 |
Балканистика |
3 |
Индоевропейско езикознание |
Доц. д-р Биляна Михайлова |
30.08.2023 |
11:00 |
134 |
ФКНФ-Германистика |
1 |
Увод в общо езикознание |
Доц. Д-р Албена Мирчева |
31.08.2023 |
10:00 |
II фонетичен кабинет |
Балканистика |
3 |
Съвременен български език I и II част |
Доц. д-р Марина Джонова |
31.08.2023 |
11:00 |
151а |
РФ- 1курс Балканистика- 1 курс Балканистика- 4 курс |
Общо езикознание, Социолингвистика и Балканско езикознание Maya Alexandrova is inviting you to a scheduled Zoom meeting. Topic: Examen Join Zoom Meeting https://us04web.zoom.us/j/74447416828?pwd=L3cWObji1jigJSJJBY9djGFw7n8DAb.1
|
Доц. д-р Мая Александрова |
|
1.09.2023 |
14.30 |
156 |
Балканистика |
3 |
Южнославянски литератури |
Доц. д-р Ина Христова |
01.09.2023 |
10:00 |
131 |
Балканистика |
4 и 5 |
Сравнително балканско литературознание- първа и втора част |
Проф. дфн Румяна Станчева |
01.09.2023 |
10:00 |
151а |
Славянска филология |
1 |
Общо езикознание- I и II част |
Доц. д-р Дарина Младенова |
01.09.2023 |
13:00 |
151а |
Българска филология- задочно обучение |
1 |
Общо езикознание |
Доц. д-р Дарина Младенова |
01.09.2023 |
10:30 |
134 |
Балканистика |
5 |
СИД Гръцки език |
Доц. д-р Фотини Христакуди |
02.09.2023 |
10:00 |
131 |
Българска филология |
1 |
Общо езикознание
|
Доц. д-р Екатерина Търпоманова |
02.09.2023 |
10:00 |
131 |
Балканистика |
1 |
Съвременни лингвистични теория Албански език – 1част |
Доц. д-р Екатерина Търпоманова |
08.09.2023 |
11:00 |
151а |
Балканистика |
3 |
Румънски език - 6 част |
Гл. ас. д-р Лора Ненковса |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2022/2023
Катедра по руска литература
Сесия: септемврийска
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
01.09.23 |
11 ч. |
129 |
Руска филология |
1 |
Руски фолклор и етнология |
Доц. д-р Екатерина Анастасова |
29.08.23 |
10 ч. |
135 |
Руска филология |
1 |
Стара руска литература |
Доц. д-р Радослава Илчева |
29.08.23 |
09 ч. |
130 |
Руска филология |
2 |
Руска литература на XVIII век |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
30.08.23 |
09 ч. |
130 |
Руска филология |
2 |
Руска литература на XIX – век I част |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
31.08.23 |
09 ч. |
130 |
Руска филология
|
3 |
Руска литература на XIX – век II част – Студентите, които не са предали курсови работи, трябва да ги предадат в „Мудъл“ до 20.08.2023 г. |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
29.08.23 |
09.30 ч. |
129 |
Руска филология |
3 |
Руска литература на XX век – I част |
Проф. д-р Ренета Божанкова |
29.08.23 |
09.30 ч. |
129 |
Руска филология |
4 |
Руска литература на XX век – II част |
Проф. д-р Ренета Божанкова |
29.08.23 |
09.30 ч. |
130 |
Руска филология |
4 |
Руска литература на XXI век |
Проф. д-р Ренета Божанкова |
02.09.23 |
09 ч. |
130 |
Българска филология, редовно обучение |
2 |
Руска литература на XIX век |
Проф. д-р Людмил Димитров, гл. ас. д-р Константина Пунева, ас. д-р Александър Христов |
29.08.23 |
09.30 ч. |
130 |
Българска филология, редовно обучение |
3 |
Руска литература на XX век |
Проф. д-р Ренета Божанкова, доц. д-р Галина Петкова, гл. ас. д-р Костантина Пунева |
02.09.23 |
09 ч. |
130 |
Славянски литератури |
2 |
Руска литература на XIX век |
Проф. д-р Людмил Димитров |
25.08.23 |
09.30 ч. |
129 |
Славянски литератури |
2 |
Руска литература на XX и XXI век |
Доц. д-р Галина Петкова |
- Details
- Category: Специалности
ПОПРАВИТЕЛНА СЕСИЯ УЧЕБНА 2022/2023
КАТЕДРА ПО СЛАВЯНСКИ ЛИТЕРАТУРИ
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
2.09.2023 |
11.00 |
159 |
Руска филология |
Славянски литератури |
гл. ас. д-р Е. Дараданова |
1.09. 2023 |
14.30 |
156 |
СФ Сръбски и хърватски профил
Балканистика |
История на сръбската и хърватската и словенската литература – 1,2,3 и 4 част Южнославянски литератури |
доц. д-р И. Христова, гл.ас.д-р Е.Дараданова
доц. д-р И. Христова, |
2.09.2023 |
11.00 |
159 . |
Българска филология – задочно обучение |
Славянски литератури |
гл. ас. д-р Е.Дараданова |
31.08.2023 |
10.00 |
156 |
СФ - втори курс |
История на славянските литератури първа и втора част |
доц. д-р А.Бурова, гл. ас. д-р С.Димитрова |
30.08.2023 |
10.00 |
156 |
Българска филология - 3 курс |
Славянски литератури |
доц. д-р А.Бурова, гл. ас.д-р С.Димитрова, гл. ас.д-р В.Колев, гл.ас.д-р. К. Янев |
31.08.2023 |
10.00 |
156 |
СФ – пети курс /Предаване на курсови работи до 25.08.2023 на адрес This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. / |
Най- нови славянски литератури
|
доц. д-р А.Бурова |
31.08.2023 |
10.00 |
156 к. |
СФ Бохемистика - 3 курс
|
История на чешката литература – първа част |
гл. ас. д-р С.Димитрова, гл.ас.д-р Т.Бончева |
22.08.2023 |
10.00 |
156 к. |
СФ Бохемистика – 3 курс |
История на чешката литература –втора част |
доц. д-р Д. Григоров, гл. ас.д-р Т.Бончева |
31.08.2023 |
10.00 |
156 |
СФ- Бохемистика /Предаване на курсови работи до 25.08.2023/ |
История на чешката литература четвърта част |
доц. д-р А.Бурова, гл.ас.д-р Т.Бончева |
31.08.2023 |
10.00 |
156 |
СФ – Словакистика трети курс Предаване на курсови работи до 25.08.2023 на адрес This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. |
История на словашката литература – II част |
гл. ас. д-р Славея Димитрова, гл.ас.д-р Т. Бончева |
31.08.2023 |
10.00 |
156 |
СФ – Словакистика четвърти курс Предаване на курсови работи до 25.08.2023 на адрес This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. |
История на словашката литература – III част |
гл. ас. д-р Славея Димитрова,гл. ас. д-р Т. Бончева |
22.08.2023 |
10.00 |
156 |
СФ – Словакистика четвърти курс |
История на словашката литература – четвърта част |
доц. д-р Добромир Григоров,гл. ас.д-р Т. Бончева |
31.08.2023 |
10.00 |
156 |
СФ – пети курс Предаване на писмени задания до 25.08.2023 на адрес This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. |
Магистърски литературоведски семинар (дипломна работа) |
гл. ас. д-р Славея Димитрова |
31.08.2023 |
От 10.00- до 13.00 |
156 |
СФ – украинистика трети и четвърти курс |
История на украинската литература – първа, втора, трета и четвърта част |
гл.ас. д-р В.Колев |
31.08.2023 |
14.00 |
156 |
СФ – Украинска филология – първи |
Исторически и културни реалии на Украйна |
гл.ас. д-р В.Колев |
28.08.2023 |
15.30 |
149 |
СФ – полонистика - трети курс |
История на полската литература – втора част |
гл., ас.д-р Кристиян Янев |
28.08.2023 |
16.00 |
149 |
СФ – полонистика – четвърти курс |
История на полската литература – четвърта част |
проф. дфн П. Карагьозов, гл. ас. д-р Кристиян Янев |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2022/2023
Катедра по руски език
Сесия: поправителна
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
||||
25.08.23 г. |
11 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 1-ва група, писмен и устен изпит
|
Гл. ас. д-р Марианна Конова, гл. ас. д-р Елена Раденкова, ас. Виктория Недялкова |
||||
01.09.23 |
10 ч. |
136 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 2-ра група, писмен и устен изпит |
Доц. д-р Илка Бирова, Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
||||
25.08.23 г. |
11 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – II част, 1-ва група, писмен и устен изпит
|
Гл. ас. д-р Марианна Конова, гл. ас. д-р Елена Раденкова, ас. Виктория Недялкова |
||||
01.09.23 |
13 ч. |
136 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – II част, 2-ра група, писмен и устен изпит |
Доц. д-р Илка Бирова, Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
||||
01.09.23 |
13 ч. |
126 |
Руска филология |
1 |
Странознание на Русия |
Доц. д-р Илка Бирова
|
||||
28.08.23 |
09 ч. |
136 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – III част, 1 + 2 група, писмен и устен изпит |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, гл. ас. д-р Анна Баранова |
||||
29.08.23 |
09 ч. |
136 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – IV част, 1 + 2 група, писмен и устен изпит |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, гл. ас. д-р Анна Баранова, ас. Виктория Недялкова |
||||
25.08.23 |
10 ч. |
134 А |
Руска филология |
2 |
Историческа граматика на руския език |
Проф. д-р Ростислав Станков |
||||
01.09.23 |
13 ч. |
134 А |
Руска филология |
2 |
История на руския книжовен език |
Доц. д-р Цветана Ралева |
||||
01.09.23 |
09 ч. |
128 |
Руска филология |
2 |
Съвременен руски език. Фонетика. |
Проф. д-р Татяна Алексиева |
||||
31.08.23 |
09 ч. |
128 |
Руска филология |
2 |
Увод в теорията на превода |
Проф. д-р Силвия Петкова |
||||
01.09.23 |
09.30 ч. |
124 |
Руска филология |
2,3,4 |
СИД „Приложна лингвистика (електронни езикови ресурси)“ |
Доц. д-р Красимира Петрова, |
||||
28.08.23 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език – V част, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
||||
29.08.23 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език – VI част, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина
|
||||
01.09.23 |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
3 |
Съвременен руски език. Лексикология
|
Доц. д-р Надежда Делева |
||||
28.08.23 |
09 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Теория и практика на превода
|
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
||||
01.09.23 |
13 ч. |
57 |
Руска филология |
3 |
Педагогика |
Гл. ас. д-р Константин Теодосиев |
||||
01.09.23 |
16.30 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
СИД „Превод на научен текст“ |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
||||
01.09.23 |
09.30 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Съвременен руски език. Морфология. |
Доц. д-р Красимира Петрова |
||||
01.09.23 |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
3 |
Превод на специализирани текстове |
Доц. д-р Надежда Делева |
||||
01.09.23 |
09 ч. |
128 |
Руска филология |
3 |
Устен превод 1 част |
Проф. д-р Татяна Алексиева
|
||||
01.09.23 |
09 ч. |
128 |
Руска филология |
3 |
Устен превод 2 част |
Проф. д-р Татяна Алексиева |
||||
01.09.23 |
16.30 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Превод на текстове от деловата сфера – I част |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев
|
||||
01.09.23 |
16.30 ч. |
125 |
Руска филология |
3 |
Превод на текстове от деловата сфера – II част |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев
|
||||
30.08.23 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език – VII част, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
||||
31.08.23 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език – VIII част, писмен и устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
||||
29.08.23 |
09 ч. |
125 |
Руска филология |
4 |
Съвременен руски език. Синтаксис. |
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
||||
31.08.23 |
15 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
Превод на медийни текстове
|
Проф. д-р Силвия Петкова |
||||
31.08.23 |
13 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
Съвременен руски език. Прагматика. |
Проф. д-р Силвия Петкова |
||||
28.08.23 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
Стилистика на руския език |
Гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
||||
28.08.23 |
13 ч. |
136 |
Руска филология |
4 |
Превод на фразеология |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова |
||||
28.08.23 |
14 ч. | 136 | Руска филология | 4 | Превод на текстове в сферата на туризма | Гл. ас. д-р Елена Раденкова | ||||
01.09.23 |
11 ч. |
126 |
Руска филология |
2,3 |
СИД „Играта като метод в обучението по руски език“ |
Доц. д-р Илка Бирова |
||||
28.08.23 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
СИД „Езикът и стилът на интернет“ |
Гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
||||
31.08.23 |
14 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
СИД „Руската разговорна реч: семантика, прагматика, превод“ |
Проф. д-р Силвия Петкова |
||||
28.08.23 г. |
10 ч. |
135 |
Българска филология, редовно обучение |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
||||
28.08.23 г. |
10 ч. |
135 |
Българска филология, редовно обучение |
1 |
Руски език (факултатив) |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
||||
30.08.23 |
11 ч. |
125 |
Славянска филология |
1 |
Руски език – 1 част |
Ас. Виктория Недялкова |
||||
30.08.23 |
11 ч. |
125 |
Славянска филология |
2 |
Руски език – 2 част |
Ас. Виктория Недялкова |
||||
30.08.23 |
11 ч. |
125 |
Славянска филология |
3 |
Руски език – 3 част |
Ас. Виктория Недялкова |
- Details
- Category: Специалности
ГРАФИК ИЗПИТНА СЕСИЯ
РУСКИ ЕЗИК В ДРУГИ ФАКУЛТЕТИ
Учебна година: 2022/2023
Катедра по руски език
Сесия: поправителна
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
25.08.23 |
11 ч. |
124 |
Сборна група, ФКНФ |
2,3,4 |
Втори език, руски - А.1.1 |
гл. ас. д-р Марианна Конова |
25.08.23 |
11 ч. |
124 |
Сборна група, ФКНФ |
2,3,4 |
Втори език, руски - А.1.2 |
гл. ас. д-р Марианна Конова |
01.09.23 |
09.30 ч. |
124 |
Сборна група, ФКНФ |
2,3,4 |
Втори език, руски - А.2.1 |
Доц. д-р Красимира Петрова |
01.09.23 |
09.30 ч. |
124 |
Сборна група, ФКНФ |
2,3,4 |
Втори език, руски - А.2.2 |
Доц. д-р Красимира Петрова |
25.08.23 |
11 ч. |
124 |
Сборна група, ФКНФ |
2,3,4 |
Втори език, руски - B.1.1 |
гл. ас. д-р Марианна Конова |
25.08.23 |
11 ч. |
124 |
Сборна група, ФКНФ |
2,3,4 |
Втори език, руски - B.1.2 |
гл. ас. д-р Марианна Конова |
25.08.23 |
11 ч. |
124 |
„Туризъм“, ГГФ |
1 |
„Руски език като втори чужд“, 1 част |
гл. ас. д-р Марианна Конова |
25.08.23 |
11 ч. |
124 |
„Туризъм“, ГГФ |
1 |
„Руски език като втори чужд“, 2 част |
гл. ас. д-р Марианна Конова |
30.08.23 |
11 ч. |
125 |
„Туризъм“, ГГФ |
2 |
„Руски език като втори чужд“, 3 част |
Ас. Виктория Недялкова |
30.08.23 |
11 ч. |
125 |
„Туризъм“, ГГФ |
2 |
„Руски език като втори чужд“, 4 част |
Ас. Виктория Недялкова |
01.09.23 |
10 ч. |
136 |
„Туризъм“, ГГФ |
3 |
„Руски език като втори чужд“, 5 част |
Доц. д-р Илка Бирова |
01.09.23 |
16.30 |
125 |
„Туризъм“, ГГФ |
4 |
„Руски език като втори чужд“, 6 част |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
01.09.23 |
16.30 |
125 |
„Туризъм“, ГГФ |
4 |
„Руски език като втори чужд“, 7 част |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
01.09.23 |
17 ч. |
134 А |
„Туризъм“, ГГФ |
1 |
„Руски език като първи чужд“, 1 част |
Доц. д-р Цветана Ралева |
01.09.23 |
17 ч. |
134 А |
„Туризъм“, ГГФ |
1 |
„Руски език като първи чужд“, 2 част |
Доц. д-р Цветана Ралева |
01.09.23 |
17 ч. |
134 А |
„Туризъм“, ГГФ |
4 |
„Руски език като първи чужд“, 6 част |
Доц. д-р Цветана Ралева |
01.09.23 |
17 ч. |
134 А |
„Туризъм“, ГГФ |
4 |
„Руски език като първи чужд“, 7 част |
Доц. д-р Цветана Ралева |
- Details
- Category: Специалности
Page 37 of 60